Emekli Olmayanlara 2135 Lira Devlet Desteği (Şartlar ve Başvuru)

Map Anasayfa Destekleme Emekli Olmayanlara 2135 Lira Devlet Desteği (Şartlar ve Başvuru)
Emekli Olmayanlara 2135 Lira Devlet Desteği (Şartlar ve Başvuru)

Belki daha önce hiç duymadığınız bir devlet desteği ile karşınızdayız. Sosyal devlet olmanın getirdiği sorumlulukla; zorda kalan vatandaşları için çok çeşitli yardımlarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti, emekli olamayan vatandaşlarını da unutmadı. Koronavirüs salgınının süresi uzadıkça da bu tarz destekler devam edecek gibi duruyor. Vatandaşlarımızın çoğu bu yardımlardan faydalanmak istedikleri için araştırmalara başladılar. Her geçen gün ekonomik olarak biraz daha sıkıntı yaşadığımız şu zamanda, vatandaşlar devletin verdiği çoğu yardımdan habersiz. Çoğu vatandaşın bilmediği yardımdan biri olan Emekli Olmayanlara 2135 Lira Devlet Desteği detayları, şartları ve başvuru hakkında bilgilendirme yapacağımız yazımıza başlıyoruz.

Emekli Olamayanlara Devlet Yardımı

Ülke genelinin ekonomik durumu göz önünde bulundurulduğunda, devletin vatandaşa verdiği desteğin ne kadar önemli olduğu görülüyor. Dünyayı saran ve etkisini hem sağlık açısından, hem de ekonomik olarak giderek arttıran Covid-19 salgını ise ekonomik buhrana tuz biber ekiyor. İşte bu noktada devreye giren devlet, ihtiyacı olan her tür vatandaşına bir şekilde yardım etmeye çalışıyor. Bu yazımızın konusu ise emekli olamayan vatandaşlara yapılan ekonomik destek. Emekli olamayan vatandaşların kaçırmak istemeyeceği bu destek ile ilgili detaylara bir göz atalım.

Emekli Olamayanlar Sesini Duyurdu

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte evrak işlerinin azalması bir takım iyi neticeler de veriyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) de bu neticelerden biri. Emekli olamayan vatandaşların hem CİMER üzerinden yaptıkları çok sayıda başvuru, hem de sosyal medya üzerinden istedikleri desteğe devlet kayıtsız kalmadı. Şartları sağlayan bütün vatandaşlara her ay 2135 lira ödeme yapılacak. Dilerseniz şartları inceleyelim.

Kimlere 2135 Lira Destek Verilecek ?

Emekli olamayanlara yapılan 2135 liralık destek için bir takım şartlar mevcut. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz;

  • T.C. vatandaşı olmak
  • 65 yaş ve üzeri olmak
  • Emekli olmamak
  • Resmi bir gelir sahibi olmamak
İlginizi çekebilir:  Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar ve İşkur Hibesi

Başvuru Nasıl Yapılır ?

Yukarıda saymış olduğumuz şartları sağlayan vatandaşlar, bu yardımdan yararlanmak için sadece yüz yüze başvuru yapacaklardır. Başvuruda bulunacak vatandaşın, kayıtlı olduğu il veya ilçeye bağlı olan Sosyal Güvenlik Kurumu‘na Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartıyla gitmesi gerekmektedir. Yeni alınan koronavirüs önlemleri kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarında işlem yapmak isteyen vatandaşlardan HES (Hayat Eve Sığar) kodu istendiğini hatırlatmakta fayda var.

Bu yazımızda sizlere Emekli Olmayanlara 2135 Lira Devlet Desteği detayları, şartları ve başvuru hakkında detaylı bilgiler verdik. Sosyal devlet olmanın getirdiği sorumlulukla hareket eden Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşına vereceği başka yardımlar olursa sizler için araştırıp bilgilendirme yapacağız. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Emekli Olmayanlara 2135 Lira Devlet Desteği (Şartlar ve Başvuru) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *