Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek ? Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar ?

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek ? Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar ?
Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek ? Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar ?

Her bayram olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da emeklilere bayram ikramiyesi ödenecek. Bir kaç senedir düzenli olarak bayram öncesi yatırılan bayram ikramiyeleri, 2020 senesinde koronavirüs salgını nedeniyle daha erken yatırılıyor. Peki emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek ? Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar yatacak ? Emekli olanları ilgilendiren bütün bu soruların cevabını yazımızda bulacaksınız.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Verilecek ?

Bayram ikramiyesi, geçim sıkıntısı yaşayan emekliler için bir nebze de olsa kurtarıcı görevi görebiliyor. Özellikle 2020 senesinde yaşadığımız korona virüs salgını ile zor günler geçiren belli yaş üstü vatandaşlarımızdan bu süreçte her konuda daha dikkatli olmaları bekleniyor. İşte bu noktada devreye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı giriyor.

2020 yılı Kurban Bayramı için hazırlıklara başlayan ve alışverişlerini gerçekleştirecek olan emekliler, 2020 Bayram İkramiyesi ödemesinin hesaplarına geçeceği günü bekliyorlar. 12 milyon emekliyi ilgilendiren açıklama ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk‘tan geldi.

2020 Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak sorusu nihayet cevap buldu. Açıklama yapan Bakan Selçuk, emekli ikramiyesi bayram ödemelerinin 17 Temmuz ile 29 Temmuz tarihleri arasında yatırılacağını belirtti. Zamlı temmuz aylıkları ile kurban bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak sorusuna cevap olarak SSK’lı emekliler için 17 Temmuz ile 26 Temmuz arasında Bağkur’lu emekliler için ise 25 Temmuz ile 28 Temmuz arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara ödeme yapılacağını açıkladı.

Emekli Bayram İkramiyesi Nasıl Yatacak ?

Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların Ağustos ayı aylıkları Kurban Bayramı’na denk geleceği için Temmuz aylık farkı, Ağustos aylıkları ve bayram ikramiyeleri ile ödenecek. Bu doğrultuda Ziraat Bankası’ndan ayın 1. gününde ve 2. gününde aylık alanlara 28 Temmuz 2020’de, ayın 3. günü, 4. günü ve 5. gününde aylık alanlara da 29 Temmuz 2020’de ödeme yapılacak. Aylıklarını Ziraat Bankası dışındaki bankalardan alan emekli vatandaşlara da 28 Temmuz 2020’de ödeme gerçekleştirilecek.

İlginizi çekebilir:  Vakıfbank SMS ile Kredi Başvurusu (Faiz Oranı ve Hesaplama)

Kurban bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek?” sorusunun cevabını merak eden vatandaşlara Bakan Selçuk, emekli ikramiyelerinin şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğini belirtti. Emeklilerin farklı tarihlerde bankalara gidip mağduriyet yaşamaması adına emekli ikramiyeleri ve emekli aylıkları hesaplara yatırılacak.

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar ?

Emekli vatandaşlar “Emekli bayram ikramiyesi ne kadar?” sorusunun cevabını da merak ediyor. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi 1.000 lira olarak belirlendi. Emekliler şimdi ikramiyelerinin yatacağı günü beklemeye başladı.

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman verilecek ? Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar yatacak ? gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Konu hakkındaki sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek ? Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Kadar ? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *