E-Devlet Kredi Notu Sorgulama – Nasıl Yapılır? Ücretsiz 2019 Risk Raporu

Map Anasayfa Genel Rehber E-Devlet Kredi Notu Sorgulama – Nasıl Yapılır? Ücretsiz 2019 Risk Raporu
E-Devlet Kredi Notu Sorgulama – Nasıl Yapılır? Ücretsiz 2019 Risk Raporu

E-Devlet kredi notu sorgulama, Bankalardan ücretli olarak öğrenilen kredi notunu artık ücretsiz bir şekilde öğrenebiliyoruz. E-Devlet her geçen gün işimizi kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu sefer de E-Devlet’in yeni hizmeti olan risk raporu ile ayda bir defa olarak kredi notumuzu sorgulayabiliyoruz. Bu hizmet ile kredi notumuzu ve ne kadar kredi çekebildiğimizi, kredi kartı borçlarını, kredi ve kredi kart limitlerini ve ödenmeyen faizleri öğrenebiliyoruz. Ücretli bir şekilde öğrenilen bu hizmetin nasıl ücretsiz kullanıldığını ve E-Devlet üzerinden nasıl sorgulandığını yazımızın devamını okuyarak, öğrenebilir ve risk raporunuzu sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz

Eskiden bir çok işlemi halletmek için devlet dairelerinin yolunu tutardık. Artık E-Devlet sayesinde bir çok işlemi devlet dairesine gitmeden, oturduğumuz yerden yapabiliyoruz. Özellikle de ücretli olan çoğu işlem ücretsiz bir şekilde sunulmakta. Bu özelliklerden biri de risk raporu sorgulama yani kredi findeks notu sorgulama işlemi. Aşağıdaki yolu takip ederek, E-Devlet üzerinden sadece TC ve cep telefonunuza gelen şifre ile sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresinden e-devlete giriş yapın ve arama bölümünden risk raporu kelimesini aratın.
  • Aramadan sonra karşınıza çıkan “Türkiye Bankalar Birliği/Risk Merkezi Raporu Başvurusu” bağlantısına tıklayın.
  • Risk Merkezi Raporu Başvurusu sayfasından başvurunuzu gönderin ve yanıtın gelmesini bekleyin. (Saniyeler içerisinde gelmektedir)
  • Başvurudan sonra ise e-devlete kayıtlı olan telefon numaranıza mesaj gelecek. Bu mesaj ile tekrar dan “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” sayfasından “Raporu Görüntüle” ye tıklayarak, kredi notunuzu ve borç bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

2019 Ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi sizlere paylaştık. Yukarıdaki adımları takip ederek, kredi ve kredi kartı limitinizi ve güncel borçlarınız gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca kredi notu sorgulamanın ücretsiz olarak başka yolları da bulunuyor. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama bağlantısına giderek, sizler için paylaştığımız diğer yollara da göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar (İcralık Olanlar Dahil)

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama – Nasıl Yapılır? Ücretsiz 2019 Risk Raporu Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *