Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar, Güncel Faiz Oranları

Map Anasayfa Kampanyalar Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar, Güncel Faiz Oranları
Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar, Güncel Faiz Oranları

Düşük faizli konut kredisi veren bankalar hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Hangi banka düşük faizli konut kredisi vermektedir? Konut kredisi çekmek istiyorum ama hangi bankaya başvuruda bulunmam gerek? Sorusuna yanıt aradık. Yazımızı dikkatlice okuyarak bütün detaylara hakim olabilirsiniz. Unutmamak gerekiyor ki konut kredisi alırken sadece faiz oranlarını göz önünde bulundurmamak gerekmektedir. Düşük faizli konut kredisi almanın ilk şartı faiz oranı olsa da vade oranı da büyük etki sahibidir. Vade süresi uzun lakin faiz oranı düşük olan kredi cezbedicidir, lakin vade uzadığı için toplam geri ödemeniz uzayabilmektedir. Öncelikle bu sistemi basit bir örnekle açıkladıktan sonra bankaların konut kredisi güncel faiz oranlarını sıralayacağız.

»Bilgilendirme! Aşağıdaki bankalar ile yapacağınız konut kredisi tercihleriniz için öncelikle müşteri olduğunuz bankalardan başlayınız. (Maaş müşteri gibi) Zira bankaların maaş müşterine özel faiz oranları olabilmektedir.

Örnek: 100.000 TL için herhangi bir bankaya ev kredisi başvurusunda bulunduğunuzu varsayıyoruz. Gittiniz A bankasından %0,99 faiz oranı ile 120 ay vadeki konut kredisi çektiniz. Bu bağlamda diğer masraflar hariç(ekspertiz, sigortalar vs..) bankaya olan toplam ödeme tutarınız 171.333 TL etmektedir. Öte yandan gideceğiniz B bankasında ise %1,00 faiz oranı ile 100 ay vadeli ev kredisi aldığınızı varsayalım. Ve toplam geri ödeme borcunuz 158.657 TL etmektedir. Gördüğünüz gibi faiz oranı yüksek olmasına rağmen 13 BİN TL vicarında daha az ödeme yapıyorsunuz. Bu yüzden aşağıdaki bankaları titizlikle araştırmanızı tavsiye etmekteyiz. Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazımızda bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve hesaplaması yer almaktadır.

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Aşağıda yer alan konut kredisi kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Akabinde Konut Kredisi Hesaplama sistemimize giderek bankaları karşılaştırabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bankaların ilk olarak faiz oranlarının düşüklüğüne bakmalı ve sonra vade karşılaştırması yapmalısınız. Ama en önemlisi, öncelikle müşterisi olduğunuz banka ile irtibata geçmelisiniz. Geçtiğiniz bu iletişim neticesinde gerekli düşük faizden faydalanacaksınız. En uygun konut kredisi faiz oranlarına ulaşmak için yazımızdaki bankaları dikkatlice inceleyiniz. İşte o bankalar…

İlginizi çekebilir:  20 Yıl Vade Emlak Konut Projeleri (SIFIR FAİZ!)

1. Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı ve Başvurusu 2018

Ziraat bankasında bir çok konut kredisi türü ve bunlara uygulanan farkı faiz oranları bulunmaktadır. Ziraat bankasının uyguladığı maksimum vade süresi 120’dır. Konut ürün paketi(1-100 BİN TL arası) ile alacağınız krediniz için 120 ay vade de %0,95 faiz oranı uygulanır. Ama kullanmak istediğiniz kredi tutarı 100 BİN TL üzerinde ise faiz oranı %1,03 olmaktadır. İnşaat tamamlama kredisi ile de henüz yapımı bitmeyen konutlarınız için ziraat bankasından kredi alabilirsiniz. Bunun için inşaatınızın %70 oranında tamamlanmış olması gerekmektedir. Kredi için inşaata ipotek tesis edilir ve banka uygun görüyorsa kredinizi çekerek evinizin inşaatını tamamlarsınız. İnşaat tamamlama kredisi faiz oranı ise %1,07‘tir. Kredi ödemeleriniz boyunca çeşitli sigortalar(ev, hayat ve deprem sigortası) yaptırılmaktadır. Kredi başvurusu için ziraat bankasına gitmenize gerek yok. Ziraat mobil üzerinden ve hatta bankamatikler üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Detaylar için Ziraat Bankası Konut Kredisi yazısına gidiniz.

2. Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı ve Başvurusu

Bir diğer düşük faizli konut kredisi veren banka ise Halk Bank’tır. Kredi detayları şu şekildedir. Şayet 1 ile 100 BİN TL arası kredi alımlarınız da uygulanan faiz oranı 36 ay için %0,88 olmakta. 36 – 120 ay arasında konut kredisi kullanımınız için bu faiz oranı %0,95 olmaktadır.

100 BİN TL üzeri konut kredisi alımlarınız için 36 aya kadar vadelerde %0,98 faiz oranı uygulanır. Lakin kredinizi 36 ay vade üzerinde çekmek isterseniz %1,08 faiz oranı uygulanmaktadır. 100.000 TL’lik ev kredisi için 500 TL kredi tahsis ücreti ödersiniz. Akabinde diğer masraflar ise 806 TL civarında tutmaktadır. Başvuru sadece Halkbank şubelerinden yapılmaktadır. Ayrıntılar için Halk Bankası Konut Kredisi yazısına gidiniz.

İlginizi çekebilir:  Yapı Kredi Taşıt Kredisi Şartları ve Hesaplama

Diğer Konut Kredisi Kampanyaları ve Detayları

Garanti Mortgage Kredisi: Garanti bankasının konut kredisi avantajı ise vade süresinin uzun olmasıdır. Dediğimiz gibi vade süreniz uzarsa toplam ödemeniz gereken tutar da artar. Lakin düzenli geliri çok iyi olmayan vatandaşlar için aylık olarak düşük tutarlar ödemek daha caziptir. % 1,21 faiz oranı ve 240 ay(20 yıl) vade ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurularınızda en fazla 500.000 TL’ye kadar başvuru yapabilirsiniz. Bankaya ait bütün kampanyalar: Garanti Konut Kredisi yazısında.

Vakıfbank Ev Kredisi(Sarı Panjur): Vakıfbank ile %1,13 faiz oranı gelirinize görekredi çekebilirsiniz. Ev almak için kredi çekmek istiyorum diyen memurlarımızın bir çoğu vakıfbank üzerinden maaş almaktadırlar. Maaşını vakıfbank üzerinden alan devlet memurları için faiz oranı bir hayli düşüktür. Detaylar Vakıfbank Konut Kredisi yazısında ayrıntılarıyla aktarıldı.

Finansbank Konut Kredisi Şartları: Finansbank’ta tıpkı garanti bankası gibi uzun vadede konut kredisi veren bankalardan birisidir. 180 ay(15 YIL) vade ile kredinizi FinansBank üzerinden kolaylıkla çekebilirsiniz. Almak istediğiniz evin %80’ine kadar bu krediyi kullanabilirsiniz. Finans konut kredisi faiz oranı ise %1,09‘dur. Ayrıntılar Finansbank Konut Kredisi yazısında.

Yapıkredi Konut Kredisi: Yapıkredi üzerinden konut kredisi almak istiyorsanız yaşınızın 70’ten az olması lazım. Bu madde emeklilerimiz için. %1,06 faiz oranı ile 120 ay vade de kullanımızı yapabilirsiniz. Taksitlerinizi ara ödemeler ile destekleyerek kalan ödemelerinizin yükünü hafifletebilirsiniz. Yapı kredi internet sitesi üzerinden veya şubelerden başvurunuzu nüfus cüzdanınız ile yapabilirsiniz. Diğer bütün kampanyalar için Yapı Kredi Konut Kredisi tıklayın.

Akbank Konut Kredisi: Bir diğer düşük faizli ev kredisi veren banka ise Akbank. % 1,11 faiz oranından ev sahibi olabilirsiniz. Vadesi ise diğer bankalar gibi 120 ay’dır. Kredi tahsis ücreti ​500 TL olmakta ve diğer kredi masrafları da 866,00 TL tutmaktadır. Detaylı bilgiler ve başvurular için Akbank şubelerine gidebilirsiniz. Konut kredileri hakkındaki diğer ayrıntılar için kampanyalar bölümüne girebilirsiniz. Kredi detaylarına ve türlerine Akbank Konut Kredisi yazısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar, Güncel Faiz Oranları Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *