Düğün Kredisi Veren Bankalar

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Düğün Kredisi Veren Bankalar
Düğün Kredisi Veren Bankalar

Özellikle yaza doğru geldikçe, ülkemizde evlilik sayısında artış olduğu bir gerçek. Bunun en büyük nedeni insanların çevresinin, tanıdıklarının, akrabalarının daha rahat bir şekilde en mutlu günlerini görmelerini istemeleridir. Biz de yaza doğru yaklaşırken, evlenmeyi düşünen çiftler için bir araştırma yaptık. Bu yazımızda düğün kredisi veren bankalar, nasıl alınır, şartlar, gereken evraklar ve evlilik kredisi ne kadar ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Düğün Kredisi Nedir ?

Gelinliği, salonu, resmi işlem ücretleri, çeyizi, ev eşyası, beyaz eşyası, mutfak eşyası derken; evlilik masrafları artık altından rahat kalkılacak miktarlarda değil. İşte tam da bu noktada düğün kredisi yani evlilik kredisi devreye giriyor. Evlilik masrafları için yeterli maddi imkanı olmayanlar bankalardan kredi çekebilirler. Bankaların evlenecek çiftlere uygun faizle sundukları kredi türüne düğün kredisi deniyor.

Evlenmek İsteyenler İçin

Evlenmek isteyenler için; bankalar tarafından maddi destek sağlamak amacıyla, düşük faizle ve geri ödemeli olarak düğün kredisi (evlilik kredisi) adı altında toplu para veriliyor. Bu kredi desteği bir çok banka tarafından ihtiyaç kredisi adıyla verildiği için, başvuru kriterlerinde ihtiyaç kredisi esas alınıyor.

Düğün Kredisi Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kredi notunun yeterli olması
  • Hukuki olarak herhangi bir borç takibinin olmaması
  • Düzenli gelir sahibi olmak
  • Sabit ikamet sahibi olmak
  • Teminat ya da kefil göstermek (Bazı bankaların gerek duyduğu durumlarda)

Evlilik Kredisi İçin Gerekli Belgeler

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi veya maaş bordrosu
  • Vergi levhası (Serbest meslek sahipleri için)
  • İkametgah belgesi veya adres gösteren son 3 aya ait bir fatura
İlginizi çekebilir:  Fibabanka'dan Emeklilere Özel 100.000 TL Kredi Kampanyası (Başvuru ve Şartlar)

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet gösteren bankaların çoğu; ihtiyaç kredisi adı altında düğün kredisi vermektedirler. Biz aşağıda en uygun olanlarını sıraladık.

Vakıfbank Evlilik Kredisi

Evlenecek çiftlerimiz, Vakıfbank’a başvuru yaparak 36 ay vadeye ve 50.000 TL‘ye kadar düğün kredisi hizmetinden yararlanabilirler.

Kuveyt Türk Evlilik Finansmanı

Kuveyt Türk; evlenecek çiftlere uygun şartlarda 24 aya varan vadelerle 100.000 TL‘ye kadar evlilik finansmanı sağlamaktadır.

Albaraka Türk Evlilik Finansmanı

Evlilik kredisi veren bankalar içerisinde en yüksek miktarı Albaraka Türk sunmaktadır. Evlenecek çiftlerimiz; şartları sağlamaları hâlinde 250.000 TL‘ye kadar düğün kredisi kullanabilirler. Vade sayısı ise maksimum 24 aydır.

Garanti BBVA Evlilik Kredisi

Evlenecek çiftlerimiz, Garanti Bankası’na başvuru yaparak 24 ay vadeye ve 85.000 TL‘ye kadar düğün kredisi hizmetinden yararlanabilirler.

Türkiye Finans Evlilik Finansmanı

Türkiye Finans’ın istediği şartları sağlayan çiftler, 100.000 TL‘ye kadar ve 24 aya varan vadelerle düğün kredisi kullanabiliyorlar.

Akbank Düğün Kredisi

Akbank; düğün kredisi başvurusunda bulunan kişinin gelirine ve kredi notuna göre faiz uygulamaktadır. Maksimum vade sayısı 36 ay olan Akbank Düğün Kredisi’nin üst limiti de 50.000 TL‘dir.

Devlet destekli düğün kredisi hakkında bilgi sahibi olmak için Buraya tıklayarak ilgili konumuzu okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda düğün kredisi veren bankalar, nasıl alınır, şartlar, gereken evraklar ve evlilik kredisi ne kadar ile ilgili detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Düğün Kredisi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *