Search

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Şartlar ve Başvuru)

Map Anasayfa Destekleme Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Şartlar ve Başvuru)
Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Şartlar ve Başvuru)

Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın açıklamış olduğu “Doğalgaz Desteği” başvuruları başlıyor. Vatandaşların merakla beklediği doğalgaz yardımı detayları belli oldu. Peki Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? Doğalgaz Yardımı Şartları, Doğalgaz Yardımı Ne Kadar ? Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır ? Kimler Başvurabilir ? gibi merak edilenleri yanıtladığımız yazımıza başlıyoruz.

Doğalgaz Yardımı Nedir ?

2022 yılına girdiğimizden beri vatandaş zam yağmuruyla başa çıkmaya çalışıyor. Vatandaşın mağdur olmasını önlemek isteyen devlet kurumları da plânlı bir çalışma ile vatandaşa doğalgaz yardımı yapmaya karar verdiler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık başvuruların 18 Şubat tarihinde başlayacağını ve e-devlet üzerinden başvuru yapılabileceğini söylemişti. Cuma günü itibariyle başvuru ekranı açıldı ve başvurular alınmaya başlandı. Dilerseniz detaylara bir göz atalım.

Doğalgaz Yardımı Ne Kadar ?

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik açılan Doğalgaz Tüketim Desteği başvuruları neticesinde yapılacak yardımlar ısıl harita baz alınarak iki döneme ayrıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada ödemelerin Mart ayı içinde vatandaşlara yapılacağını söyledi. Yapılacak yardım tutarının ise 450 TL ile 1.150 TL arasında olacağını belirtti.

Kimler Başvurabilir ?

Doğalgaz aboneliği bulunan bütün vatandaşlar için başvuru ekranının açıldığını belirtelim.

Doğalgaz alt yapısı bulunan ve doğalgaz aboneliği bulunan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuru yapabileceğini söyleyen bakan Derya Yanık, “Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yatırılacak.” dedi.

Başvuru Nasıl Yapılır ?

Doğalgaz Tüketim Desteği başvuruları için cuma gününden itibaren işlemler başladı. Doğalgaz desteği başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar e-devlet girişi yaptıktan sonra sosyal yardım başvuru hizmeti ekranında kendilerinden istenen bilgileri doldurduktan sonra başvuru formunu gönderebilir.

İlginizi çekebilir:  Milyonlarca gence müjde! 15 milyon liralık devlet desteği sağlanacak
E-devlet dışında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na da başvuru yapılabilmektedir.
Bu yazımızda Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? Doğalgaz Yardımı Şartları, Doğalgaz Yardımı Ne Kadar ? Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır ? Kimler Başvurabilir ? gibi merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık. Konu hakkındaki sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Şartlar ve Başvuru) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *