Devlet Destekli Arıcılık Hibesi Kredisi Şartları, Faiz Oranları 2018

Map Anasayfa Destekleme Devlet Destekli Arıcılık Hibesi Kredisi Şartları, Faiz Oranları 2018
Devlet Destekli Arıcılık Hibesi Kredisi Şartları, Faiz Oranları 2018

Arı yetiştiriciliği yapmak isteyenler de her iş kolunda olduğu gibi banka kredilerinden destek almak isterler. Arı yetiştiriciliği hususunda başarılı olmak için ne yapılması gerektiği konusunda en ufak bir fikriniz dahi yoksa öncelikle bu konu üzerinde bir uzmandan destek almanızı tavsiye ederiz. Aksi halde kullanacağınız banka kredileri sizlere sadece bir külfiyet getirecektir. Bu yazımızda sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz arı yetiştiriciliği kredisi hakkında genel bilgilendirmeler yapmayı planladık. KOSGEB bu noktada vatandaşların yanında mı? Tarım Kredi Kooperatifi arıcılık kredisi faiz oranları nedir?  Bu konular hakkında detaylı bilgileri edinmiş olacaksınız.

1 Yıl Taksit Ertelemeli Arıcılık Kredisi

Arıcılık faaliyeti ile uğraşmak isteyenler için bankaların çeşitli kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bankaların kredi şartları değişkenlik göstermekle birlikte bazı devlet ve özel bankalarının kredi vadelerini bir yıl öteledikleri bilinmektedir. Arıcılık kredisi veren bankaları birkaç madde halinde sıralamak gerekirse;

Gibi bankalardan arıcılık kredi şartları hakkında daha detaylı bilgiler edinmek üzere şubelerde bulunan KOBİ müşteri portföy yöneticilerini ziyaret etmenizi öneririz.

 

KOSGEB Arıcılık Hibe Kredisi Şartları Nelerdir?

KOSGEB genç girişimciliğin önünü açmak adına birçok alanda hibe kredisi kullandırmaya devam etmektedir. Ancak KOSGEB in genel uygulamaları canlı hayvan alımı noktasında kredi imkânı vermemesi ile bilinmektedir. Bu sebeple arıcılık yapacak olan kişilerin hibe kredisi kullanıp kullanamayacaklarına ilişkin şüpheleri oluşmaktadır. Şimdi sizlere KOSGEB aracılığı ile arıcılık faaliyetlerinize ilişkin ne şekilde kredi kullanabileceğinizin bilgisini aktaracağız.

Devlet Destekli Arıcılık Hibe Kredisi Şartları ve Faiz Oranları 2018 ve 2019
Devlet Destekli Arıcılık Hibe Kredisi Şartları

Arıcılık işi yapmak istiyorsunuz kovanlarınız ve arılarınız hazır. Sıra ürün almaya geldi. Arılarınız çok çalışkan ve yüksek oranda bal üretimi yapıyorlar. Peki ya siz bu üretilen balları nasıl paketleyecek, nasıl satacaksınız? Asıl mesele imalat sonrasında başlamaktadır. Bu gibi durumlarda işletmenizin ihtiyacı olabilecek hibe desteğini KOSGEB sizlere sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken KOSGEB e bir iş planı ile başvurmak olmalıdır. Başvurunuzun değerlendirilmesi neticesinde de hibe kredisinden yararlanarak, paketleme ve satış giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Kaymakamlık Kira Yardımı Başvurusu (Hemen Başvurun)

Tarım Kredi Kooperatifi Arıcılık Kredisi İle Sağlayabileceğiniz Avantajlar

Tarım Kredi kooperatifleri tarım ve hayvancılık ile uğraşmak isteyenleri desteklemek amacı ile arıcılık ile uğraşanların yanında olma kararını almıştır. Bu bağlamda arıcılar için aşağıda belirtilen imkânların sunulmasına karar verilmiştir.

  • Arıcılık ile ilgili tüm malzemelerin alımına destek olmak amacı ile 1 yıllık yardım,
  • Hayvan ve kovan alımı için gerekli olan nakit ihtiyacını destekleyen kredi imkânı,
  • Arıcılık malzemelerinin alınması için gerekli olan kredi imkânı

Tarım Kredi Kooperatifi Kredi Kullanım Şartları ve Faiz Oranları

Tarım Kredi Kooperatifi Kredi vereceği arıcıların belirli şartları taşımasını talep etmektedir. Bu şartların başında ise minimum iki yıl süre ile kooperatifin üyesi olma şartı gelmektedir. Bu kredi için kooperatifçe uygulanan faiz oranları ise;

  • 1 yıl için % 0,66
  • 4 yıl için % 0,83
  • 4 yıldan daha fazla süreli krediler için %0,93

Oranları ile arıcılık ile uğraşan girişimciler Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından desteklenmektedir. Tarım Bakanlığı Destekleri yazımızda bakanlığın verdiği teşviklere ulaşabilirsiniz. Güncel teşvik ve hibeler 2018 ve 2019 yılı için güncel tutulacaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Devlet Destekli Arıcılık Hibesi Kredisi Şartları, Faiz Oranları 2018 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *