Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Map Anasayfa Genel Rehber Çalışmayana Kredi Veren Bankalar
Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

Bankalar günümüzde değişik isimler altında müşterilerine bir çok kredi sağlamaktadırlar. Eğer herhangi bir işyerinde çalışmıyorsanız veya çalışıyor olsanız bile sigortanız yatmıyorsa bankalardan kredi çekebilmeniz oldukça zordur. Peki çalışmayana kredi veren bankalar var mı ? Kredi verilirken gelir belgesi, tapu ve kefil gibi teminatlar istendiğini düşündüğümüzde bu soruya cevap vermek biraz zor geliyor. Bu yazımızda sizlere Çalışmayana kredi verilir mi ? Çalışmayana kredi çıkar mı ? Çalışmayana kredi veren bankalar, işsizlere kredi veren bankalar ve gelir belgesiz kredi veren bankalar ile ilgili detaylı bilgiler sunacağız.

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar Var mı ?

Bazı bankalar gelir belgesiz çalışan veya çalışamayan müşterilerinin durumlarını değerlendirmek ve daha fazla müşteriye ulaşabilmek için gelir belgesiz kredi fırsatı sağlamaktadırlar. Çalışmayana gelir belgesiz kredi verilir mi ? sorusuna cevap arayışı içerisinde olan vatandaşlara hitap eden bazı bankalar, bir takım beyanat şartları ile kredi olanağı sunabilmektedirler.

Gelir Belgesiz Kredi Verme Şartları

Bankaların, çalışmayanlar için sunduğu gelir belgesiz kredi hizmetinin şu şartları mevcuttur :

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma
 • 18 yaşından büyük olma
 • Tapu ya da taşınmaz mal varlığı beyanatı
 • Kefalet durumu
 • Kefil gösterimi

Bu beyanatlar neticesinde bankalar çalışmayanlara gelir belgesiz kredi imkânı sağlamaktadırlar. Bu beyanatları karşılayan bireyler ise kredi çekebilmekte ve uygun faiz oranı ile ödeyebilmektedirler. İpotekli İhtiyaç Kredisi yazımızda diğer bir kredi çekme yolundan bahsettik. Ayrıca ipotekli olarak da kredi alamıyorsanız Senetle Para yazımızı inceleyerek 8 farklı yasal yolu deneyebilirsiniz.

İşte Çalışmayana Kredi Veren Bankalar

 • Akbank

Geçmiş yıllarda olduğu gibi çalışmayanlara gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında görünmektedir. Banka gerekli teminatın sağlanması sonucunda kredi vermektedir. 100.000 TL’ye kadar kredi imkânı sağlayan banka, toplam vade sayısını 50.000 TL’ye kadar maksimum 36 ay olarak, 50.000 TL üstünü de maksimum 24 ay olarak belirlemiştir.

 • N Kolay Kredi
İlginizi çekebilir:  Kamu Bankaları Taşıt Kredisi Faiz Oranları (Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası)

50.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Üstelik herhangi bir gelir belgesi istememektedir. Bu bankadan yüksek faizle kredi alabilirsiniz. Kredi notu düşükler için başvuru bu bankadan yapılır.

 • Ziraat Bankası

Çalışmayanlara gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. 30.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sağlayan banka, taksit sayısını da müşterinin isteğine göre belirlemektedir.

 • CEPTETEB

Çalışmayanlara 50.000 TL’ye kadar kredi veren Türkiye Ekonomi Bankası‘nın mobil şubesi CEPTETEB,  36 aya kadar taksit imkânı sunmaktadır.

 • Enpara

Finansbank’a bağlı dijital bankacılık olan Enpara.com çalışmayana kredi veren bankalardandır. 50.000 TL’ye kadar kredi veren banka, diğer bankalardan farklı olarak da kredi çekenlere sigorta uygulamaktadır.

 • ING BANK

ING Bank çok nadir de olsa gelir belgesi istemektedir. Fakat gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında sayılabilir. 70.000 TL’ye kadar kredi imkânı sağlayan banka, kredi çeken müşterilerine de sigorta uygulamaktadır.

 • ODEABANK

50.000 TL’ye kadar kredi imkânı sağlayan bankadan kredi kullanabilmek için şube üzerinden başvuru yapabilirsiniz. ODEABANK da kredi çeken bireyleri sigorta kapsamına almaktadır.

Bu yazımızda sizlere Çalışmayana kredi verilir mi ? Çalışmayana kredi çıkar mı ? Çalışmayana kredi veren bankalar, işsizlere kredi veren bankalar ve gelir belgesiz kredi veren bankalar ile ilgili detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Çalışmayana Kredi Veren Bankalar Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Ali

  Binlerce kez bilgilerinize ictenliginize teşekkür ederim. Kolay gelsin hepinize

  • access_time 16 Ağu 2022, 12:17
  • Cevapla