Çalışmayan Ev hanımlarına Kredi Verilir Mi? ( 2018 Bankalar ve Şartları)

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Çalışmayan Ev hanımlarına Kredi Verilir Mi? ( 2018 Bankalar ve Şartları)
Çalışmayan Ev hanımlarına Kredi Verilir Mi? ( 2018 Bankalar ve Şartları)

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Günümüzde hemen hemen herkes kredi alabilmektedir. Buna ev hanımları da dahildir. Gelir belgesi olsun ya da olmasın ihtiyaçların artması neticesinde kredi başvurusunda bulunanların sayısı bir hayli artmaktadır. Ülkemizdeki ekonomik koşulların iyileşmesi de bankaların kredileri daha kolay vermelerine zemin hazırlamaktadır. Bundan dolayı da “Çalışmayan ev hanımları kredi çekebilir mi?” şeklinde arayışları olan ev hanımları da kredi çekebilmektedir.

Sonuç olarak çalışmayan bayanlar banka tarafından incelenirken gelir belgesi olmayan ve düzenli bir geliri olmayan müşteri sınıfına girmekte ve bu şekilde incelenmektedir.2018 yılı itibari ile de gelir belgesi olmayan bireylerin kredi çekmeleri kolaylaşmıştır. Birçok banka artık gerekli şartların sağlanması sonucunda gelir belgesi olmadan kredi vermektedir. Düşük tutarlardaki ihtiyaçlarınız için kredi kartlarının nakit avanslarını kullanabilirsiniz. Detaylar için ev hanımlarına kredi kartı isimli yazımızı okuyup anında kart talebinde bulunabilirsiniz.

NOT: Devlet desteği ile çalışmayan ev hanımları emekli olabilmektedirler. Detaylar ve başvuru için Ev Hanımlarına Emeklilik yazımızı okuyunuz.

Bankaların genel olarak incelediği noktalar ve açıklamalar şunlardır (önemli):

Sicil notu: Çalışmayan ev hanımlarının bankalara kredi için başvurmaları sonucunda kredi sicil notu incelenmektedir. Kredi sicil notu kullanılan kredi kartları ve banka kartları ile incelenmektedir. Çok düşük olmamaları halinde gelir belgesiz kredi imkânı sağlanmaktadır.

Ek Gelir Beyanatı: Düzenli gelirinizin olması bankaların kredi vermesi için şart değildir. Ek gelirinizin bileceği kadar olması gelir belgesiz kredi çekmeniz için yeterli olacaktır.

İpotek: Herhangi bir taşınmaz mal varlığınız varsa bankaya ipotek ettirerek mal varlığınızın ederinin 2/3 ü kadar kredi çekme imkânına sahip olacaksınız. İpotekli ihtiyaç kredisi yazımızı okuyarak; ev, araba, arsa gibi bankaya gösterilen teminatlar karşılığında başvuru yapabilirsiniz.

Emekli Aylığı: Anne ya da babanız vasıtası ile herhangi bir emekli aylığı alıyorsanız bankaların size gelir belgesiz kredi vermemesi için hiç bir nedeni kalmayacaktır.

Kefil: Bazı bankalar çekilecek olan kredinin miktarı doğrultusunda kefil isteyebileceklerdir. Bu durumda da aylık düzenli geliri olan bir tanıdığınızı kefil göstererek kredi çekebilirsiniz. Ayrıca kefil olması durumunda da kredi miktarında da artış olacaktır.

Çalışmayan ev hanımlarının belli bir geliri olmaması nedeni ile çok yüksek bir meblağ kredi çekemeyeceğinden dolayı bankalar genellikle ihtiyaç kredisi adı ile bu krediyi sunmaktadır. Çalışmayan bayanlar bir çok şekilde kredi alabilmektedir.

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018

Enpara: Finans Banka ait dijital banka olan enpara.com işi olmayan bayanlara 5000 TL ye kadar kredi imkânısunmaktadır. Finans Bank şubelerine gidip başvuru yapılabileceği gibi Enpara.com üzerinden de yapılabilmektedir. Çekeceğiniz kredi miktarına göre de faiz uygulanacaktır.

CEPTETEB: Enpara.com gibi bir diğer dijital banka ise CEPTEB bankasıdır.1000 ile 15.000 TL arasında kredi imkânı sağlayan banka online olarak kredi başvurusu yapma olanağı tanımlanmaktadır.

İş Bankası. İş Bankası da çalışmayan ev kadınlarına kredi veren başka bir bankadır. Banka 3.000-10.000 TL arasında kredi imkânı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi adı altında 10.000 TL ye kadar kredi vermektedir.72 aya kadar vadesi olan banka üstelik oldukça uygun faiz olanağı sağlamaktadır. Buna ek olarak; KOSGEB 50.000 TL Hibe ile iş kurmak isteyen bayanlara faizsiz, geri ödemesiz olarak verilen devlet desteğidir.

Çalışmayan ev hanımları kredi çekebilir mi sorusunu araştıran bireylerin bakacağı diğer bankalar ise; HalkBankası, DenizBank, Şeker Bank olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar yazımızda diğer bankalardan ve devlet desteklerinden bahsettik. O konumuzu da okuyabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

3 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 5 (3 puan, ortalama: 3,67 out of 5)
Loading...
Güncelleme:

Çalışmayan Ev hanımlarına Kredi Verilir Mi? ( 2018 Bankalar ve Şartları) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Çalışmayan Ev hanımlarına Kredi Verilir Mi? ( 2018 Bankalar ve Şartları) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Sultan

  Ev hanimiyim.Bankalara gittim hiçbir banka kredi vermedi nasıl basvurabilirim

  • access_time 10 Ağu 2018, 12:50
  • Cevapla
  • Fuat Çakmak

   Önce bir kredi kartı sahibi olmanızı tavsiye ederim. 3 ay kullanın düzenli ödeyin sonrasında başvuruda bulunun. Finansbank ev hanımlarına kredi verebiliyor.

   • access_time 10 Ağu 2018, 13:17
   • Cevapla
 2. Remzi

  Çalışmayan ev hanımlarına kıredi verilirmi

  • access_time 22 Kas 2018, 22:24
  • Cevapla