Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Günümüzde hemen hemen herkes kredi kullanabilmektedir. Zaman denilen kavram ilerledikçe ihtiyaçların artmasından kaynaklı, kredi başvurusu yapanların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Özellikle ülkemizde bankaların da kredi vermeye yatkınlığı artmıştır. Biz de bu yazımızda Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev hanımları kredi çekebilir mi ? Bankaların ev hanımlarında aradığı şartlar neler ? Ev hanımlarına kredi başvurusu gibi merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız.

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Çalışmayan ve işsiz ev hanımlarının bankalardan kredi çekmesi oldukça zordur. Çünkü en büyük problem bayanlardan maaş bordrosu talep edilir. Yani ev hanımları bankalar tarafından incelenirken; gelir belgesi olmayan müşteri sınıfına girmektedirler. Ancak bu ev hanımlarının hiç bir şekilde kredi kullanamayacağını göstermez. Artık bir çok banka, gerekli şartların sağlanması durumunda gelir belgesi olmadan da kredi vermektedir. Düşük tutarlı ihtiyaçlar için, ev hanımları kredi kartı üzerinden nakit avans veya taksitli nakit avans seçeneklerini değerlendirebilirler. Detaylar için ev hanımlarına kredi kartı isimli yazımızı okuyup anında kart talebinde bulunabilirsiniz.

Bankaların Kredi İçin Dikkat Ettiği Hususlar

Bankalar; gelir belgesi olsun veya olmasın, bir müşterisine kredi kullandırmadan önce bir çok konuyu detaylı olarak incelerler. Bunları ayrıntılı olarak ele alalım.

Sicil notu:

Çalışmayan ev hanımlarının bankalara kredi için başvurmaları sonucunda kredi sicil notu incelenmektedir. Kredi sicil notu kullanılan kredi kartları ve banka kartları ile incelenmektedir. Çok düşük olmamaları halinde gelir belgesiz kredi imkânı sağlanmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Bayram Kredisi Veren Bankalar 2018 (GÜNCEL - Ramazan Bayramı)

Ek Gelir Beyanatı

Düzenli gelirinizin olması bankaların kredi vermesi için şart değildir. Ek gelirinizin olması, gelir belgesiz kredi çekmeniz için yeterli olacaktır.

İpotek

Herhangi bir taşınmaz mal varlığınız varsa bankaya ipotek ettirerek mal varlığınızın ederinin 2/3 ü kadar kredi çekme imkânına sahip olabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi yazımızı okuyarak; ev, araba, arsa gibi bankaya gösterilen teminatlar karşılığında başvuru yapabilirsiniz.

Emekli Aylığı

Anne ya da babanız vasıtası ile herhangi bir emekli aylığı alıyorsanız bankaların size gelir belgesiz kredi vermemesi için hiç bir nedeni kalmayacaktır.

Kefil

Bazı bankalar çekilecek olan kredinin miktarı doğrultusunda kefil isteyebileceklerdir. Bu durumda da aylık düzenli geliri olan bir tanıdığınızı kefil göstererek kredi çekebilirsiniz. Ayrıca kefil olması durumunda da kredi miktarında da artış olacaktır.

Çalışmayan ev hanımlarının belli bir geliri olmaması nedeni ile çok yüksek bir meblağ kredi çekememelerinden dolayı bankalar genellikle ihtiyaç kredisi adı ile bu krediyi sunmaktadır. Çalışmayan bayanlar bir çok şekilde kredi alabilmektedir.

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar

Belli şartları taşıyan ev hanımlarına ihtiyaç kredisi kullandıran bazı bankalar mevcuttur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Enpara.com

QNB Finansbank’ın dijital şubesi olan Enpara.com işi olmayan bayanlara 30.000 TL ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. QNB Finansbank şubelerine gidip başvuru yapılabileceği gibi, Enpara.com üzerinden de yapılabilmektedir. Çekeceğiniz kredi miktarına göre de faiz uygulanacaktır.

CEPTETEB

Enpara.com gibi bir diğer dijital banka ise CEPTETEB bankasıdır. Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) dijital şubesi olan CEPTETEB üzerinden 1.000 TL ile 22.000 TL arasında online olarak kredi başvurusu yapma olanağı tanımlanmaktadır.

İş Bankası

İş Bankası da çalışmayan ev kadınlarına kredi veren başka bir bankadır. Banka 3.000 TL ile 15.000 TL arasında kredi imkânı sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir:  QNB Finansbank Bayram Kredisi (Şartlar, Başvuru ve Hesaplama)

Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası da artık ev hanımlarına ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredinin üst limiti 12.000 TL olup, 3 ay erteleme seçeneği mevcuttur.

Denizbank

Denizbank da çalışmayan ev kadınlarına 8.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi olanağı sunmaktadır. Denizbank’ın uyguladığı faiz oranının diğer bankalardan daha yüksek olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi adı altında 25.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. 36 aya kadar vadesi olan banka üstelik oldukça uygun faiz olanağı sağlamaktadır. Buna ek olarak; KOSGEB 50.000 TL Hibe ile iş kurmak isteyen bayanlara faizsiz, geri ödemesiz olarak verilen devlet desteğinde de Ziraat Bankası aracı kılınmıştır.

NOT: Devlet desteği ile çalışmayan ev hanımları emekli olabilmektedirler. Detaylar ve başvuru için Ev Hanımlarına Emeklilik yazımızı okuyunuz.

Bu yazımızda Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Ev hanımları kredi çekebilir mi ? Bankaların ev hanımlarında aradığı şartlar neler ? Ev hanımlarına kredi başvurusu gibi merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık. Konuyla ilgili başka sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

3 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 5 (3 puan, ortalama: 3,67 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Sultan

  Ev hanimiyim.Bankalara gittim hiçbir banka kredi vermedi nasıl basvurabilirim

  • access_time 10 Ağu 2018, 12:50
  • Cevapla
  • Fuat Çakmak

   Önce bir kredi kartı sahibi olmanızı tavsiye ederim. 3 ay kullanın düzenli ödeyin sonrasında başvuruda bulunun. Finansbank ev hanımlarına kredi verebiliyor.

   • access_time 10 Ağu 2018, 13:17
   • Cevapla
 2. Remzi

  Çalışmayan ev hanımlarına kıredi verilirmi

  • access_time 22 Kas 2018, 22:24
  • Cevapla