Çalışan Annelere Kreş Desteği (Şartlar ve Başvuru)

Map Anasayfa Destekleme Çalışan Annelere Kreş Desteği (Şartlar ve Başvuru)
Çalışan Annelere Kreş Desteği (Şartlar ve Başvuru)

Sosyal devlet olmanın sorumluluğuyla hareket eden Türkiye Cumhuriyeti; kadınların iş hayatında daha fazla yer almaları için sürekli bir takım çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan en dikkat çekenleri ise çalışan annelere destek adı altına yapılan çalışmalardır. Biz de detaylı bir araştırma yaptık ve sizleri Çalışan Annelere Kreş Desteği, Çalışan Annelere Kreş Yardımı Başvurusu, Çalışan Anneye Kreş Desteği Şartları hakkında bilgilendireceğiz.

Kadın İstihdamına Destek

Daha önce Avrupa Birliği ve diğer fonlar tarafından finanse edilen kadın desteklerinden bahsetmiştik. Şimdi ise; devletin bizzat kadın istihdamının artmasına yönelik bir hamlesi olan, kreş desteğinden bahsedeceğiz. Tabi bu destekten her çalışan anne yararlanacaktır diyemeyiz. Bunun bir takım şartları mevcut. Dilerseniz detaylara bir göz atalım.

Kreş Yardımı Şartları

  • 0-5 yaş aralığında çocuğu bulunan anneler
  • Maddi açıdan zor durumda olan çalışan anneler
  • Dul ve eşinden boşanmış olan çalışan anneler
  • Eşi ölmüş olan ve çalışmak zorunda olan anneler
  • Geçim sıkıntısı yaşayan babalar

Yukarıda saymış olduğumuz maddelerde yer alan şartları sağlayan annelere kreş desteği yapılacaktır.

Kreş Desteği Başvurusu

Başvuru detaylarına geçmeden önce şu hususun bilinmesi gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen annelere nakit ödeme yapılmamaktadır. Verilecek olan kreş yardımı, çocukların gitmiş olduğu kreşe yapılmaktadır.

Tam zamanlı ve sigortalı olarak çalışan anneler başvuru yapabilirler. Kreş desteğinden yararlanmak isteyen ailenin öncelikle gelir durumu göz önünde bulundurulmaktadır.

Kreş yardımı başvurusu yapabilmek için BURAYA TIKLADIKTAN SONRA e-Devlet girişi yaparak adım adım ilerlemeniz gerekmektedir.

Kreş Yardım Parası Ne Kadar ?

Çalışan kadınları iş hayatında tutmayı hedefleyen kreş yardım parası Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından maddi güçlük çeken ailelere verilmektedir. Bu sene kreş desteği için belirlenen ücret 1.471 TL’dir.

İlginizi çekebilir:  Akbank Eft İptal Etme İşlemi - Nasıl Yapılır? - 2 Farklı Yol

Bilinmesi Gerekenler

Anneler çalıştıkları süreye bağlı olarak aynı sürede çocuklarını kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine vermeleri gerekmekte ve çocuklar buraya düzenli olarak gitmelidir. Haber verilmeksizin yapılan denetimlerde çocukların kreşe gitmediği tespit edilirse yardım kesilmektedir. Bu nedenle çocuklar hasta olması veya başka sebeplerle kreşe devam edememesi durumunda ailelerin Proje Ofisleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Dipnot : İşveren anne adına 30 gün çalıştığını belirten raporu vermeli ve bu raporu başvuruda yanınızda götürmelisiniz.

Bu yazımızda sizlere Çalışan Annelere Kreş Desteği, Çalışan Annelere Kreş Yardımı Başvurusu, Çalışan Anneye Kreş Desteği Şartları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Siz de konu hakkındaki soru veya düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Çalışan Annelere Kreş Desteği (Şartlar ve Başvuru) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *