Çalışan Annelere Destek 200 Euro’dan 300 Euro’ya Çıkarıldı (Başvuru Nasıl Yapılır ?)

Map Anasayfa Destekleme Çalışan Annelere Destek 200 Euro’dan 300 Euro’ya Çıkarıldı (Başvuru Nasıl Yapılır ?)
Çalışan Annelere Destek 200 Euro’dan 300 Euro’ya Çıkarıldı (Başvuru Nasıl Yapılır ?)

Ülkemizde pek fazla kişinin bilmediği ama Çalışan Annelere Bakıcı Desteği adı altında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çalışan annelere verilen bir destek var. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, aylık 200 euro olan bu desteğin aylık 300 euroya çıkarıldığını açıkladı.

Peki çalışan annelere destek, çalışan annelere kreş yardımı, çalışan annelere bakıcı parası olarak da bilinen bu desteğe nasıl başvurulur ? Çalışan Annelere Bakıcı Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır ? Gelin bu soruları cevaplayalım.

Çalışan Annelere Destek

Avrupa Birliği ile ortaklaşa finanse edilerek, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Ankara, İstanbul ve İzmir‘de hayata geçirilen “Eğitimli Çocuk Bakıcıların Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında çalışan annelere her yıl düzenli olarak destek sağlanmaktadır.

Amacı kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek olan bu projeye başvurular devam ediyor. Bakan Selçuk’un açıklamasına göre de verilen destekler önümüzdeki yıllarda kademeli olarak artacak.

Bu Sene 300 Euro, 2021’de 325 Euro, 2022 Yılı İçin 350 Euro

Projeye ilişkin detayları paylaşan Bakan Selçuk, “Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır. Sloganıyla 2019 yılında başlayan projeden halen 0-24 aylık çocuğu olan 4/a statüsünde sigortalı çalışan annelerimiz yararlanabilmektedir. Projeden yararlanmak isteyen annelerimiz internet üzerinden başvuru yapabilirler.” dedi.

Bakan Selçuk, desteklerin önümüzdeki yıllarda kademeli artırılarak, 2021 yılında 325 euro, 2022 yılı için de 350 euro olacağının mesajını verdi.

Ayrıca bu proje ile özel gereksinimli çocuğu olan annelere 50 euro artırımlı bir şekilde 350 euro olarak destek verileceği belirtildi.

Çalışan Anne Kreş Desteği Başvurusu

Çalışan anneye bakıcı desteği başvuruları ile ilgili araştırmalar hızlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteğinin bu yıl aylık 200 avrodan 300 avroya çıkarıldığını bildirdi.

İlginizi çekebilir:  Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (SMS ile)

Peki nasıl başvuru yapılır ? Çalışan annelerin en çok merak ettiği soruların başında bu geliyor. Başvurular sadece internet üzerinden yapılmaktadır. Proje sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’de çalışan anneler için geçerlidir. Başvuru yapmadan önce şartları sağladığınızdan emin olmanızda fayda var.

Başvurular www.sgkegitimlibakici.org veya www.sgk.gov.tr internet adreslerinden e-devlet şifresiyle yapılabiliyor.

ÇALIŞAN ANNELERE BAKICI DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Çalışan annelere destek, çalışan annelere kreş yardımı, çalışan annelere bakıcı parası olarak da bilinen bu desteğe nasıl başvurulur ? Çalışan Annelere Bakıcı Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır ? sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Çalışan Annelere Destek 200 Euro’dan 300 Euro’ya Çıkarıldı (Başvuru Nasıl Yapılır ?) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *