Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar (Erteleme Kredileri)

Map Anasayfa Genel Rehber Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar (Erteleme Kredileri)
Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar (Erteleme Kredileri)

Borç Temizleme Kredisi Nedir ve Hangi Banka Verir?

Borç temizleme kredisinin avantajları:

 • Birbirinden farklı bankaya ya da kuruma olan borçlar tek çatı altında toplanır ve tek yere borçlanma olur.
 • Tek yere borç olmasından dolayı borçlar uzun vadeye bölünür; bu sayede de vade ödemeleri hafifler. Kullanıcılarına ödeme kolaylığı sağlar.
 • Düzenli ödeme yapıldığı için kredi notunun yükselmesi sağlanmış olur.
 • Yasal takip ve icralık olma durumunun önüne geçilmiş olunur.
 • Gibi birçok avantajı bulunmaktadır.

Borç temizleme kredisi almak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 1. Müşterisi olduğunuz bankaya giderek kredi taksitlerinin zamanında ödenemeyeceğini bildirmeniz ilk adım olacaktır. Eğer ki bankanız yeni krediye onay vermezse diğer bankalara da başvuru yapabilirsiniz.
 2. Toplam ödemeleriniz hesaplanarak tamamını kapsayacak şekilde bankadan yeni kredi çekilmesi gerçekleşecek.
 3. Yeni çekilen kredi ile diğer borçlar kapatılacak ve yeni çekilen kredinin ödeme vadesi belirlenecek.
 4. Bu aşamalardan sonra uzun vade de borcunuzu ödeyebilirsiniz. Borçkapatma, erteleme ve temizleme kredisi nasıl çekilir şeklinde merak edenler bu aşamaları uygulayabilirler.
 5. 2020 yılı itibari ile birçok banka borç kapatma, temizleme ve erteleme kredisini uzun vadeli ve uygun faiz oranı ile müşterilerine sunmaktadır.

Borç Erteleme Kredisi Veren Bankalar (Kapatma, Temizleme ve Yapılandırma Kredileri)

QNB Finansbank Borç Temizleme Kredisi:

Finansbank, 40.000 TL ye kadar borç temizleme kredisi vermektedir.60 aya kadar vade oranının olması ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Uygulamış olduğu faiz oranı ise %0.99 şeklindedir. Finansbank vermiş olduğu borç erteleme kredisinden 50 TL tahsis ücreti de almaktadır. Borç Kapatma Kredisi yazımızda diğer bankaları da inceleyip başvuruda bulunabilirsiniz.

Şeker Bank Borç Temizleme Kredisi:

Şeker Bank, diğer bankalara ya da kişilere olan borcunuzu tek bir çatı altına toplamanızı sağlayan borç kapatma kredisi vermektedir. Üst limit olarak 100.000 TL belirlenmiştir. 60 aya varan vade imkânı sunan Şeker Bank faiz kredi faiz oranını ise %1.79 şeklinde belirlemiştir.

İlginizi çekebilir:  Kredi Sicili Nasıl Temizlenir ? Kredi Sicili Temizleme

Vakıf Bank Borç Erteleme Kredisi:

Vakıf Bank uygun faiz oranı ile borç temizleme kredisi veren başka bir banka olarak müşterilerinin karşısına çıkmaktadır.20.000 TL ye kadar olan borç temizleme kredisi%0.99 faiz oranı ile verilmektedir.24 aya varan vade imkânı ile de ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

Garanti Bankası Borç Erteleme Kredisi:

Garanti Bankası borç temizleme kredisi veren ve uygun faiz imkânı sağlayan başka bir bankadır. Faiz oranını %1,79 olarak belirlemektedir. 30.000TL ye kadar kredi veren banka kredi tahsis ücreti olaraktan 60 TL almaktadır.

Akbank Borç Temizleme Kredisi (Kredi Kartı Dahil):

Akbank ihtiyaç kredisi borçlarınızı kapatmak için 20.00TL ye kadar borç temizleme kredisi vermektedir. 24 aya varan vade imkânı ile de ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Faiz oranı ise % 1,49 şeklinde olmaktadır.

2020 yılı itibari ile borç kapatma, temizleme, erteleme kredisi veren birçok banka mevcuttur. En uygun faiz oranı ile yeni kredi çekebilir ve borçlarınızı tek çatı altında yapılandırabilirsiniz.

Borç Erteleme Kredisi Neden Talep Ediliyor?

2020 yılında bankaların sunmuş olduğu birbirinden farklı kredi ve kredi kartı ile birçok müşteri bankalardan faydalanmıştır. Her evde en az iki kredi kartı bulunmakta ve maddi yetersizlikler giderilmeye çalışılmaktadır. Buna bağlı olarak kullanılan kredi ve kredi kartlarının ödemesi de bir hayli artmaktadır. Hal böyle olunca da kredi ve kredi kartı taksiti ödenilmesi zorlaşmakta bankalarda alacaklarını alabilmek amacı ile yasal yollara başvurmaktadır. Zamanında ödenmeyen taksit nedeni ile de müşteriler icra durumu ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Bankaların vermiş olduğu kredi ve kredi kartları her ne kadar hayatı kolaylaştırsa da düzenli kullanılmadığı takdirde kullanıcılarını maddi konuda daha fazla zorlamaya başlamaktadır. Bundan dolayı da maddi imkânları rahatlatmak için alınan kredi ve kredi kartı kullanımı kullanıcıları borç batağına sürüklemektedir. İşte bu nokta da tekrardan kredi çekmek ve borçlarını yapılandırmak isteyen bireyler borç temizleme, kapatma, erteleme kredisi isimleriyle adlandırılan yeni kredilere başvurmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Denizbank Emekli Kredisi Faiz Oranı ve Hesaplama

Borç erteleme kredisi veren bankalar hakkındaki düşünceleriniz ve sorularınızı bizlere iletişim bölümünden veya aşağıdaki yorum bölümünden yazınız.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar (Erteleme Kredileri) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar (Erteleme Kredileri) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. engin parlakoğlu

  benim banka kredi kredi kartları ve başka yerlere biraz borcum var toplam yaklaşık olarak 55000 tl borcum var bana bu krediyi verecek banka olursa iyi olur

  • access_time 21 Mar 2018, 10:43
  • Cevapla