Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Map Anasayfa Kredi Kartları Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Kapatma Kredisi Nedir?

Finansman ürünlerini kullanan kişiler belli bir zaman sonra borçlarını ayrı bir şekilde ödeyemeyecek duruma gelmektedir. Bu soruna çözüm bulmak için bazı bankalara borç kapatma kredisi altında tüm borçları kapatacak miktarda kredi vermektedirler. Tüm borçlar diğer bankalara kapatıldıktan sonra alınan kredi mevcut bankaya eşit taksitler halinde ödenebilmektedir. Borç katma kredisinin diğer adı borç birleştirme kredi olarak bilinmektedir.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Tüm finansal borçları tek bir bakanın çatısı altında toplanmasını sağlayan borç kapatma kredisinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

•    Tüm borçlar tek bir çatı altında toplandığı için hem ödenmesi hem de takibi oldukça kolay bir hale gelmektedir,

•    36 vadeye ayrılma imkanı bulunan borçlar eşit taksitler halinde çok daha kolay bir şekilde ödenebilecektir,

•    Gecikmiş olan taksitlerin düzenlenmesi yapıldığı için yüksek faiz oranları ile muhatap olma durumunuz olmaz,

•    Kredi takip süreci gibi bir durum yaşamazsınız,

•    İcra ve avukat masrafları ile düzenli ödeme yapmanız halinde muhatap olma durumunuz olmaz,

•    Ödemeler düzenli hale geldiği için kredi notunda yükseliş yaşanır.

Borç Kapatma Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

Tüm borçların tek bir banka çatısı altında birleşmesini sağlayarak çok daha rahat bir şekilde ödenmesine imkan sağlayan borç kapatma kredisinden yararlanmak için bir takım şartlar bulunmaktadır;

•    Hakkınızda herhangi bir idari ya da yasal takibin bulunmaması gereklidir,

•    Aylık gelirinizin geçerliliği mevcut bulunan bir evrak ile beyan edilmesi gereklidir,

•    Konut kredisi haricinde kredi talebinin 36 ayı geçen vade ile talep edilmemesi gereklidir,

•    Talep elden taksit miktarının aylık gelirinin yarısını geçmeyecek düzeyde olması gereklidir,

•    İpotek olarak bir mal verilecekse eş rızasının bankaya yazılı olarak bildirilmesi gereklidir,

İlginizi çekebilir:  Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu (Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020)

•    Güncel kredi borçlarını gösteren belgelerin temin edilmesi borç kapatma kredisi almak için şart olarak bulunmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Almak İçin Kredi Notunun Önemi

Kredi notu, kredi ya da kredi kartı için değerlendirme yapılırken büyük bir önem gösterilen kıstastır. Ancak borç kapatma kredisi genel olarak kişilerin borçlarını düzenli bir şekilde ödeyemedikleri ya da böyle bir duruma yaklaştıkları için tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak kredi ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılması halinde herhangi bir sorun olmayacaktır. Ancak ödemeler gecikmeli olarak bulunuyorsa borç kapatma kredisi almak için dahil çok fazla sıkıntı ile muhatap olma durumunuz olacaktır. Yinede bankalar borç kredisi verirken kredi, notu değerlendirmesi yaparken oldukça esnek değerlendirmeler yapabilmektedir. Bundan dolayı kesin bir yargıya varmak yerine bankalar ile görüşmek sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Banka Dışında Bulunan Borçlar, Borç Kapatma Kredisine Dahil Edilir mi?

Tüm finansal borçlarınızı tek bir bankanın çatısı altında birleştirmeyi hedefleyen borç kapatma kredisine banka dışındaki borçlar dahil edilmemektedir. Aynı zamanda kredi kullanımı yapacak olan kişilerin gelirleri bankanın değerlendirmeleri sonucunda yeterli düzeyde görülürse ek olarak ihtiyaç kredisi imkanı da banka tarafından sunulabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

Borç kapatma kredisine başvurmak için bankanın şubesini ya da internet sitesini kullanabilmeniz mümkündür. Gerekli ön başvuruyu yaptıktan sonra banka tarafından değerlendirme süreciniz başlayacaktır. Borç kapatma kredisi için onay almanız halinde taksitlendirilmiş olan borçlarınızın ödemesini düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Düzenli bir şekilde ödeme yaptığınız borçlardan farklı faiz oranları ile muhatap olmadan kolayca kurtulabilmeniz borç kapatma kredisi ile mümkün hale gelmektedir. Sizin tek yapmanız gereken ön başvuru için internet bankacılığını kullanmak ya da direkt olarak şubeye gitmek.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Borç Kapatma Kredisi Nedir? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *