Arsa Kredisi Veren Bankalar 2018 (9 BANKAYI KARŞILAŞTIR)

Map Anasayfa Konut Projeleri Arsa Kredisi Veren Bankalar 2018 (9 BANKAYI KARŞILAŞTIR)
Arsa Kredisi Veren Bankalar 2018 (9 BANKAYI KARŞILAŞTIR)

Arsa kredisi veren bankalar haberimizde bütün bankalara ait arsa ve arazi kredilerini bir araya topladık. 9 bankayı karşılaştır ve başvur mantığı ile araştırma yaptık! Faiz oranları, başvuru şartları ve  hesaplamaları yayınladık. Bankalar içerisinde dini olarak uygun olan katılım bankaları da yer almaktadır. Verdiğimi bankaların faiz oranları, vadeleri ve hesaplamalarını iyi yaparak başvuruda bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Zira bankaları sadece faiz oranlarına göre karşılaştırmamalısınız. Bazı bankaların vadeleri uygun olurken bazıları dosya masrafsız vermektedir. Aşağıda da göreceğiniz gibi bazı bankalar ertelemeli olarak arsa kredisi verirken, bazıları 120 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Son olarak bilmelisiniz, faizsiz arsa kredisi veren bankalar bulunmamaktadır. Aşağıda da göreceğiniz gibi sadece katılım bankaları dini olarak faizsiz arsa kredisi vermektedir.

Arsa Kredisi Veren Bankalar ve Hesaplama (9 Banka)

9 bankayı karşılaştırma yapmadan önce gerekli belgelerden bahsedelim. Bankalara arsa kredisi başvurusunda bulunduğumuz anda bizden bir takım belge talep ederler. Bütün bankalar ve katılım bankaları neredeyse aynı belgeleri temin etmemizi isterler. Bankalara ve faiz oranlarına geçmeden önce arsa kredisi veren bankaların bizden istediği ortak belgeleri sıralayalım.

  • Bankalara ait başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (sürücü belgesi ve pasaport fotokopisi de olur)
  • Belgelenebilir gelirlerinize ait belgeler (maaş bordrosu, emekliler için emekli maaş dökümü, kira geliri belgesi vs)
  • Serbest meslek erbabı kişiler için üye oldukları meslek gurubundan üyelik belgesi
  • Tüzel kişiler ortağı oldukları şirkete ait ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi
  • Satın alınmak istene arsaya ait tapu fotokopisi
  • Şubeler tarafından istenmesi muhtemel diğer belgeler.
arsa kredisi veren bankalar faiz oranları ve hesaplaması, 9 bankayı karşılaştır
arsa kredisi veren 9 banka faiz oranları ve hesaplaması

Ziraat Bankası Arsa Kredisi (60 Ay Vade)

Ziraat bankası arsa kredisi ile 60 aya kadar vadede kredi çekebilirsiniz. Yatırımlarınız için almayı planladığınız arsa kredisine düşük faiz oranları sahip olabilirsiniz. Satın almak istediğiniz arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50’sine kadar kullanabilirsiniz. Yani arsa değeri banka tarafından 100.000 TL olarak belirlenmişse, alacağınız maksimum tutar 50.000 TL’dir. Arsa imara açık ve belediye sınırları içinde yer almalıdır. Kredinin faiz oranını öğrenmek için şubeye gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca teminat olarak alınan arsaya ipotek konulur.

İlginizi çekebilir:  Gurbetçilere Kredi Veren Bankalar

Şekerbank Arsa Kredisi (Uzun Vade)

Şekerbank ile arsa alımlarınızı uzun vadede gerçekleştirmek mümkün. Şekerbank konut kredisi vadesi ile aynı, yani 120 ay olarak verilmektedir. Tüzel kişilere kullandırılmamaktadır. Sadece gerçek kişilere ticari amaç olmaksızın verilen kredidir. Kredi sadece Türk Lirası olarak verilmektedir. Yine Ziraat bankasında olduğu gibi arsa değerinin %50’sine kadar kredi verilmektedir. Faiz oranları vadeye göre değişiklik göstermektedir.

  • 3-24 ay arası vadelerde %1,86
  • 25-120 ay  arası vadelerde %1,96 faiz oranı uygulanıyor.

Şekerbank Arsa Kredisi Hesaplama:

Kredi Tutarı: 50.000,00 TL
Faiz Oranı: %1,96
Vade: 120 ay
Taksit Tutarı: 1.085,72 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 130.284,10 TL

İş Bankası Arsa Kredisi

Yukarıda bahsi geçen bankalarla aynı şartları ve özellikleri taşımaktadır. İş Bankası faiz oranı %1,99’dur. Krediyi en fazla 60 ay vade için alabilirsiniz. İpotek tahsis ücreti olarak 110.63 TL, ekspertiz ücreti olarak 1.165 TL alınmaktadır.

Kredi Tutarı: 50.000,00 TL
Faiz Oranı: %1,99
Vade: 60 ay
Taksit Tutarı: 1.434,92 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 86.094,93 TL

TEB Bankası (Ev Teminatlı)

TEB arsa kredisi için sahip olduğunuz evi teminat göstererek de sahip olabilirsiniz. Evinizin ekspertiz değerinin %60’ına kadar arsa kredisi çekmek mümkün. Kredinize ait faiz oranı vade boyunca hiç bir dalgalanmadan etkilenmeden kendisini korur. TEB bankasının vadesi diğer bankalara oranla bir hayli kısadır. 48 ay vade ile sunuluyor. Faiz oranı %1,60’tır.

Kredi Tutarı: 50.000,00 TL
Faiz Oranı: %1,60
Vade: 48 ay
Taksit Tutarı: 1.500,29 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 72.013,75 TL

Creditwest Bank (Kıbrıs Yatırımları İçin)

Arsa kredisi veren bankalar yazımızda Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyenler için bir banka eklemek istedik. Alınacak arsalar için verilen kredinin vadesi 84 ay ile sınırlı. İster TL olarak ister Döviz olarak çekebilirsiniz. Kredi için bir adet kefil şartı bulunmaktadır. Arsa değerinin %50’sine kadar kredi veriliyor. 3 ay ertelemeli kredi olarak alabileceğiniz tek bankadır. Fakat Kıbrıs için geçerlidir. Başvurularınızın banka tarafından onaylanması için K.K.T.C üzerinde ikamet etmelisiniz.

İlginizi çekebilir:  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Arsa Kredisi Veren Bankalar (Dini Olarak)

Bilindiği gibi helal kredi olarak bilinen ve kar payı üzerinden finansman sağlayan bankalar da bulunmadır. Bu bankalar da arsa finansmanı sağlıyor.

Albaraka: Arsaya ait ekspertiz değerinin %100‘üne kadar arsa finansmanı alabiliyorsunuz. Biliyorsunuz bu oran yukarıdaki bankalarda %50-%60 arasında değişmekteydi. Sadece Türk Lirası olarak alabileceğiniz arsa kredisinin vadesi 60 ay. Örnek hesaplama için aşağıdaki görsele bakabilirsiniz.

Albaraka Arsa kredisi 2018 - 2019, Arsa Kredisi Veren Bankalar 2018 Başvuru Şartları, arsa kredisi Hesaplaması, faizsiz arsa kredisi
Albaraka Arsa kredisi 2018 – 2019

Ziraat Katılım: Ziraat bankası ile aynı koşullarda kredi imkanı veriyor. 60 ay vade ve arsa değerinin %50’sine kadar finansman sağlanmaktadır. Esnek ödeme planları oluşturarak ödeme kolaylığı sağlanıyor. Bankanın sunduğu kar payı teklifi %1,75‘tir.

Kredi Tutarı: 50.000,00 TL
Faiz Oranı: %1,75
Vade: 60 ay
Taksit Tutarı: 1.473,43 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 88.405,8 TL

Vakıf Katılım: Kredi vadesi 60 ile sınırlıdır. Arsa değerinin hepsine kredi verilmektedir. Bu kredinin kar oranları vadelere göre değişiyor. Yukarıda bahsi geçen başvuru belgelerine ek olarak ek belgeler banka tarafından istenebilir. Faiz oranları aşağıdaki gibidir.

Vakıf Katılım Arsa Kredisi Faiz Oranları
Vakıf Katılım Arsa Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Finans: Katılım bankalarının çalışma şekillerine uygun olarak banka tarafından istediğiniz arsa satın alınır. Ve size bir kar payı oranı ile yeniden satışı yapılır. 60 aya kadar vade imkanından yararlanırsınız. Kar payı oranı %1,40‘tır. Başvuru için Türkiye Finans Şubelerine gitmeniz yeterlidir. Arsa kredisi veren bankalar şartları ve faiz oranları 2018, 2019 ve 2020 güncellemeleri sürekli yenilenecektir. “9 bankayı karşılaştır” başlığı ile araştırdığımız bankalar hakkındaki sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

3 votes, average: 4,67 out of 53 votes, average: 4,67 out of 53 votes, average: 4,67 out of 53 votes, average: 4,67 out of 53 votes, average: 4,67 out of 5 (3 puan, ortalama: 4,67 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Arsa Kredisi Veren Bankalar 2018 (9 BANKAYI KARŞILAŞTIR) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *