Altın Fiyatları Yükselir mi? Altın Almak Mantıklı mı?

Map Anasayfa Altın Altın Fiyatları Yükselir mi? Altın Almak Mantıklı mı?
Altın Fiyatları Yükselir mi? Altın Almak Mantıklı mı?

Altın fiyatları, yaz döneminde rekor üstüne rekor kırarak Dolar ve Euro ile birlikte piyasaları deyim yerindeyse birbirine kattı. Kasım ayı sonrasında direncini düşüren ve gerilemeye başlayan altın, yeni atılımlar için yatırımcıları cezbediyor. Peki, altın fiyatları yükselir mi? Şimdi altın almak mantıklı mı? Bu soruların yanıtlarını detaylarıyla birlikte ele alacağız.

Altın Fiyatları Ne Zaman Yükselir?

Yıl sonuna girilirken güncel altın fiyatları aşağı yönlü bir ivme kazandı, bu durum altın fiyatlarının yeniden yükseleceğini düşünenler için önemli bir yatırım fırsatı olarak göze çarpıyor. Altın fiyatları ne zaman yükselir diye merak eden yatırımcılar, doğru pozisyonu yakalayabilmek adına adeta ince eleyip sık dokuyor. Gerek piyasanın genel durumuna, gerekse yeni yıla ait beklentilere bakıldığında altın fiyatlarının Ocak ve Şubat ayları itibarı ile yükseleceği tahmin ediliyor. Yeni yılla beraber zamların piyasaya etkisinin gözle görülmeye başlanması, Ocak ayından itibaren vadeli işlem piyasalarında kıymetli maden sözleşmelerinin revize edilecek olması, devletin döviz ve altın fiyatlarını kontrol altına alma adına uyguladığı kur politikalarının yıl sonu itibarı ile sona ermesi gibi sebepler, altın fiyatlarının yükseleceğine dair tahminleri destekler nitelikte.

Altın Almak Mantıklı mı?

Altın, uzun vadede yatırımcısına önemli getiriler sağlayan bir kıymetli maden olarak piyasanın baş rollerinden biri. Dolayısıyla acil nakit ihtiyacı olmadıkça uzun vadede altından zarar etmek pekte mümkün görünmüyor. Orta ve uzun vadede yapacağınız yatırımlarda altını tercih etmeniz durumunda altın fiyatlarının beklenen düzeye erişeceği aşikâr. Ayrıca tıpkı Dolar ve Euro’da olduğu gibi bir defa gelinen düzeye tekrar çıkılması, altın için de geçerliliğini koruyan bir piyasa verisi. Özetle; altın fiyatları, daha önce geldiği seviyeleri muhakkak zorlayacak ve bugün kendisine yatırım yapanların yüzünü günün sonuna mutlaka güldürecektir. Acil nakit ihtiyacı olabilecek yatırımcıları bu bağlamda olayın dışında tutmak gerekmekte; zira güncel altın fiyatlarına bakıldığında altın kurunun bir nebze geriledikten sonra sıçrama yapması da mümkün görünüyor. Dolayısıyla acil nakit ihtiyacı olabilecek kişilerin ters pozisyonda yakalanmaları ihtimal dahilinde.

İlginizi çekebilir:  Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma (Kâr Payı ve Hesaplama)

Yukarıdaki bilgiler ışığında altın almak mantıklı mı? Altın alma zamanı mı? gibi soruların yanıtı genel çerçevede evet olarak görünüyor. Yine de piyasa riskinin her daim geçerliliğini koruduğunu unutmamak gerekiyor.

manisa altın fiyatları

Manisa altın fiyatlarındaki güncel alış satış rakamları için :   www.manisagundemhaber.com

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Altın Fiyatları Yükselir mi? Altın Almak Mantıklı mı? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *