Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Hesaplama

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Hesaplama
Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Hesaplama

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için hem kamu bankaları hem de özel bankalar kampanyalarına devam ediyorlar. Koronavirüs salgını döneminde 6 (altı) ay ertelemeli olarak verilen krediler vatandaşa ilaç gibi gelmişti. Normalleşmeye geçiş süreciyle beraber bir çok banka ertelemeli (ödemesiz dönemli) kredi kampanyalarına son verirken, Alternatif Bank ise kredi çekmek isteyen vatandaşlara 3 (üç) ay ertelemeli ihtiyaç kredisi hizmeti sunuyor. Bu yazımızda sizlere Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi başvurusu, başvuru şartları, faiz oranları ve hesaplama ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Nakit İsteyenlere Alternatif Bank’tan Kolay Onaylı Kredi

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için bankaların kredi kampanyaları tüm hızıyla devam ederken, Alternatif Bank tarafından oldukça uygun şartlarda ihtiyaç kredisi kampanyası başlatıldı. Adının hakkını veren bir banka olan Alternatif Bank, genel olarak vatandaşların bildiği bankalara alternatif olarak hizmet vermeye devam ediyor. Yapılan duyuru ile Alternatif Bank, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere 3 (üç) ay ödemesiz dönemli kredi kullanma imkanı sunacağını açıkladı. Bu kredi sayesinde acil nakit ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlar, isteğe bağlı olarak kredinin ilk taksit ödemesini üç aya kadar erteleyebiliyorlar. Peki bu kredi için gereken evraklar ve başvuru şartları neler ? Gelin detaylara birlikte göz atalım.

Alternatif Bank Kredi Başvurusu

Bütün bankalarda olduğu gibi, Alternatif Bank da kredi kullandıracağı müşteride bir takım şartlar aramaktadır ve bazı belgeler istemektedir. Bunları biraz açalım.

Alternatif Bank Kredi Başvurusu İçin Gereken Şartlar

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Sabit ikametgah sahibi olmak
  • Düzenli bir gelir sahibi olmak

Alternatif Bank Kredi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

  • T.C. nüfus cüzdanı veya kimlik kartı
  • İsme kayıtlı fatura veya ikametgah belgesi
  • Gelir belgesi veya maaş bordrosu

Alternatif Bank Kredi Faiz Oranları ve Hesaplama Tablosu

Kolay onay vermesiyle, diğer bankalara göre ihtiyaç kredisinde bir adım öne çıkan Alternatif Bank, uygun ödeme şartlarıyla da müşterileri cezbetmektedir.

İlginizi çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2018 Detaylı Liste)

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

Alternatif Bank standart müşteriler için uyguladığı faiz oranını %2,10 ile %2,30 aralığında belirlemiştir. Bu faiz oranı Findeks kredi notu ideal olan, yaş aralığı 18-60 arasında olan, geliri ödeme için uygun olan ve kredi sicili temiz olan müşteriler için geçerlidir.

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu

Ödeme tablosunu hazırlarken, yukarıda niteliklerini belirttiğimiz standart müşteri ve örnek miktar olarak 20.000 TL baz alınmıştır. %2,10 ile %2,30 aralığında olan faiz oranı; kredi tutarı ve vadesine göre değişkenlik göstermektedir.

Kredi TutarıKredi VadesiKredi Faiz OranıAylık Ödeme MiktarıToplam Geri Ödeme
20.000 TL12 Ay%2,101.952,10 TL23.425,20 TL
20.000 TL24 Ay%2,301.150,63 TL27.615,12 TL
20.000 TL36 Ay%1,65883,57 TL31.808,44 TL

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır ?

Kredi başvurunuzu;

  • Alternatif Bank şubeleri
  • Alternatif Bank internet sitesi
  • Alternatif Bank mobil uygulama (cep şube) aracılığıyla yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi başvurusu, başvuru şartları, faiz oranları ve hesaplama ile ilgili detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Hesaplama Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *