Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme

Map Anasayfa Kredi Kartları Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme
Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme

Akbank kredi kartı borç yapılandırma, Sürekli artan ihtiyaçlar bizleri daha çok kredi kartı kullanımına yönlendiriyor. İhtiyaçlarımızı karşılarken de gelirimize göre harcama yaparak kredi kartlarını kullanmamız oldukça cebimiz için yararlı bir durum olurken, gelirimize göre harcama yapmayıp sınırları aştığımızda ise kredi kartları oldukça zarar verici bir etkene dönüşmektedir. Borcunuzu ödemeye zorlanmaya başladığınız da asgari tutar sizleri rahatlatmaktadır. Ancak asgari tutarı da ödeyemiyorsanız, bu halde borç yapılandırmaya yani taksitlendirmeye gidebilirsiniz. Çünkü borcunuzu ödeyemediğiniz durumda bankanın takibine girebilir ve kara listeye eklenebilirsiniz. Ayrıca banka borcunu yasal yollara başvurarak farklı şekilde de alabilir. Bu yüzden riske girmeden borç yapılandırma işlemi için başvurmanız en sağlıklı yol olacaktır. Borcunuzu nasıl yapılandıracağınız hakkında yazımızın devamında sizlere bilgiler paylaştık. Yazımızı okumaya devam ederek Akbank kredi kartı borç yapılandırma işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma

Kredi kartı borcu yapılandırma ile Akbank’da ki 20.000 TL’ye kadar olan borcunuzu 9 taksite kadar böldürebilirsiniz. Banka bu işlemde aylık %2,42, yıllık ise %29,09 maliyet oranı almaktadır. Eğer borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız bankaya yapılandırma için aşağıdaki yollar ile başvurabilirsiniz. Ancak bankalar her başvuruyu kabul etmemektedirler. Bu durum biraz bankanın inisiyatifine kalmış bir olaydır. Ancak ödeyemeyecek durumda olduğunuzu belirttiğiniz taktirde banka müşterisini elinden kaçırmak istemeyeceği için kabul edecektir. Bazı kişiler ise banka yerine senetle para veren yerlere başvurmaktadır. Bu da bir başka çıkış kapısıdır ancak bankaya yapılandırma için başvurmak daha doğru ve güvenilir yol olacaktır.

Akbank Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Borç yapılandırmak için 2 farklı başvuru yapabileceğiniz kanal bulunmaktadır. Bunlar ;

  1. Şubeye gitmek
  2. Müşteri hizmetlerini aramak

Bu iki kanalla banka ile iletişime geçebilir ve yapılandırma için başvuruda bulunabilirsiniz. Şunu da belirtelim, borç taksitlendirme işleminden sadece AXESS kart sahipleri yararlanabilmektedir.

İlginizi çekebilir:  Finansbank Kredi Kartı Başvurusu (SMS ve İnternetten 2020)

Ayrıca yapılandırma başvurunuz red yerse borcunuzu kapatmanız için başka bir yol daha mevcut. Bazı bankalar müşteri çekebilmek uygun faiz ile kredi imkanı sağlıyor. Böylece kredi borcunuzu kapatabiliyor ve daha uzun vadede daha az bir şekilde ödemeye yapabiliyorsunuz. Borç kapatma kredisi veren bankalar bağlantısına tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Akbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *