Akbank Ev Kredisi 2018(Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru Şartları)

Map Anasayfa Kampanyalar Akbank Ev Kredisi 2018(Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru Şartları)
Akbank Ev Kredisi 2018(Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru Şartları)

Akbank konut kredisi ile hayalinizdeki evi 9 farklı kredi seçeneği ile alabilirsiniz. Kredi için istenen belgele, kredi şartları, faiz oranı, başvurusu ve hesaplaması gibi bir çok detaya yer vereceğiz. Ayrıca Akbank’a ait ev kredisi hususunda örnek ev kredisi hesaplaması da yaptık. Konumuzun sonunda diğer bankaların en belirgin konut kredisi özelliklerine de yer verdik.

Yazımızın ilerleyen kısımlarında sizler için diğer bankalara ait farklı konut kredisi duyurularını da paylaşacağız. Bu sayede almak istediğiniz evi en avantajlı banka üzerinden alabilirsiniz. Bu arada belirtmek istetir ki bir Akbank müşterisiyseniz sizin için düşük faiz oranları uygulanır. Akbank veya diğer bankalar faizsiz konut kredisi vermezler, deyip kampanya detaylarına geçelim.

Kredi Masrafları ve Faiz Oranları:

 • Kredinin güncel faiz oranı:% 2,84
 • Vade: 120 ay(10 yıl) (Denizbank Konut Kredisi yazımızda 25 yıl vadeli ev kredisi detaylarını okuyabilirsiniz..)
 • Kredi tahsis ücreti: Her 100 BİN TL için 500 TL
 • Taşınır veya taşınmaz rehin ücreti: 116 TL
 • 100 BİN TL için aylık maliyet oranı: % 2,8474
 • 100 BİN TL için yıllık maliyet oranı: % 40,0624
  Ekspertiz 850,00 TL

Akbank Sabit Faizli Mortgage ve Diğer 8 Kampanya!

9-10 yıl vade de ödeme yapacağınız krediye ait taksit miktarında herhangi bir artış olmayacaktır. Yıllar sonra geliriniz artığında bile taksitlerinizin miktarı yine aynı kalacaktır. Yıllar sonra gerçekleşen herhangi bir piyasa dalgalanması kredinize herhangi bir etkide bulunmaz. Bu kredi türü aşağıdaki şartları taşıyan vatandaşlar için bulunmaz güzel bir fırsattır.

 • Serbest meslek erbabı olan ve belirli bir gelire sahip olan kişiler
 • Kredi taksitleri kredi taksitlerini ödeyecek güçlükte olan çalışanlar
 • Piyasa risklerinden etkilenmek istemeyen, işini sağlama almak isteyen vatandaşlar

İndirimli Anbank Konut Kredisi

Kredinize ait faiz tutarının belirlenen bir kısmını bankaya ilk etapta ödersiniz. Ödeyeceğiniz faiz tutarınızın miktarını da siz belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz miktar kredi tutarının %1-%5’i arasında olabilir. Bu sayede aylık taksit tutarları düşüş yaşar. Bu sayede kredi faizini siz belirlemiş olursunuz. Kredinin ödeme vadesi boyunca sabit faiz ve aylık değişmeyen ödemeler yaparsınız.

İlginizi çekebilir:  Konut Kredisi Alırken Ev Sigortası 2020 (Sigorta Ücretleri ve DETAYLAR!)

# Bu kredinin sunduğu avantaj ise aylık az taksit ödemek isteyenler için düşünülmüş olmasıdır. Önden yapacağınız faiz ödemesi taksit dönemlerinde size kolaylık sağlayacaktır.

Yıl İçerisinde Ek Geliri Olanlara

Yıl içerisinde 3,6 veya 12 ayda bir prim veya ikramiye alan vatandaşlarımız için hazırlanmıştır. Üstelik yaptığınız ara ödemeleriniz için komisyon ödemezsiniz. Yaptığınız her ara ödemede taksit sayınız düşer ve kredi vadenizi kısa sürede tamamlamış olursunuz. Ayrıca kredinizin faizi düşer. Her yılın belirli dönemlerinde elinize geçen parayı ara ödemede kullanarak faiz yükünüzü hafifletmiş olursunuz.

Yeni ev Alan Kişilere (Yeni Evim Projesi)

Bu kredinin mantığı diğer bankalarda pek rastladığımız türden değildir. Mevcut evinizi değerinde ve acele getirmeden satabilmeniz için banka size 1 yıl süre tanımaktadır. Fakat bu süreyi krediyi almak için beklemeden hemen alabilirsiniz. Evinizi tam değerinde satmanız için size tanınan bir zaman avantajıdır. Ayrıca bu krediyi de peşinat ödemeden alabilirsiniz.

Eski evinizin satışını gerçekleştirdikten sonra, toplu bir ödeme ile kredinizi erken kapatabilirsiniz. Bunun yanında %2 oranındaki erken kapatma faizi ödemezsiniz.

Dönem Ödemeli Akbank Ev Kredisi

Alacağınız evin kredi taksitlerini her ay ödemek zorunda olmak istemiyor musunuz? İşte bu kredi tamda bunun için düşünülmüştür. Kendinizin belirleyeceği dönemlerde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu ödemeler 3-4-5-7 veya 12 ayda bir olabilir. Yılın belirli dönemlerinde ödeme yaparsınız. Kredi sezonluk geliri olan vatandaşlara hitap etmektedir. Bu krediyi özellikle turizm veya tarım sektöründe çalışan kişiler tercih etmektedir.

Balon Ödemeli Ev Kredisi (Özellikle Emekliler İçin): Alacağınız ev kredisinin en fazla %30‘una kadar olan kısmını vade sonunda topluca ödeyebilir ve kredinizi kapatabilirsiniz. Bu kredi özellikle emekliler ve yatırım yapmak için birikimini elinde tutmak isteyenler için hazırlanmıştır.

İlginizi çekebilir:  Şekerbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019 (Örnek Hesaplama)

Artan Ödemeli Ev Kredisi: Kredi taksitleriniz her yıl belirli dönemlerde artar ve vade sonunda en yüksek tutarları ödeyerek vadeyi tamamlayabilirsiniz.

Peşinatsız Akbank Konut Kredisi 2018

Peşinatsız konut kredisi, evin tamamına kredi çıkılan kredi türüdür. Hemen her banka bu kredi türünü vatandaşlara sunmaktadır. Normal standartlarda bir konut kredisi satın almak istediğiniz evinizin en fazla %80’i için kredi verebilmektedirler. Lakin bu kredi türünde sahibi olmak istediğiniz konutun hepsine evin tamamına kredi alabilirsiniz. 100.000 TL için aylık taksit ve maliyet tablosuna aşağıdaki görselde yer verilmiştir.

blank
Akbank Konut Kredisi 100 Bin TL 120 Ay Vade hesaplama

Akbank peşinatsız ev kredisi ile beğendiğiniz evin hepsine kredi alabilirsiniz. Kredinin taksitlerini sabit faizli olarak ödersiniz. Yani vade süresi boyunca belirlenen faizde taksitler ödersiniz. Evin değeri ise ekspertiz raporundan sonra belirlenir. Belirlenen bu bedelin tamamı için başvuru yapabilirsiniz. Peşinatsız kredi avantajından faydalanmak için ikinci bir konutu bankaya ipotek teminatı olarak sunmalısınız. Bu ev; şuanda ikamet ettiğiniz ev de olabilir, aile bireylerden birinin üzerine veya farklı bir kişinin de üzerine olabilir.

Bu krediyi en çok tercih edenler:

 • Henüz yeni evlenmiş çiftler
 • Ev almak için hiçbir birikimi olmayanlar
 • İş dünyasında yeni giriş yapan kişiler

Kentsel Dönüşüm Kredisi Akbank

6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” gereğince ülkemizde afet riski bulunan bölgelerdeki binaların yenilenmesi adına verilmektedir. Bulundukları binanın risk raporunu alıp bu krediden faydalanabilmeleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına başvuruda bulunmalısınız. Başvurunun ardından alınan Riskli Yapı Tespit Raporu ile binalar için dönüşüm kararı alınır.

Akabinde Akbank kentsel dönüşüm projesine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu hal içerisinde devlet, ev sahiplerine kredi desteği vermektedir. En fazla 1,5 yıl boyunca aylık 600 lira kira ödemesi alırsınız. Detaylar için Akbank şubesine gitmeniz veya müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir.

İlginizi çekebilir:  Garanti Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları (Örnek Hesaplama)

İlginizi Çekebilecek Diğer Bankaların Teklifleri:

Bankalara ait konut kredisi kampanyaları 2019 yılı içinde sürekli güncel tutulacaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

3 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 5 (3 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Akbank Ev Kredisi 2018(Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru Şartları) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Akbank Ev Kredisi 2018(Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru Şartları) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Murat

  Iyi gunler 200000 TL degerinde bir ev almak istiyorum ve yurt disinda ikamet ediyorum.aylik gelirim 3500euro ev kredisi kullanabilirmiyim.

  • access_time 16 Ara 2018, 23:28
  • Cevapla