Akbank Eft İptal Etme İşlemi – Nasıl Yapılır? – 2 Farklı Yol

Map Anasayfa Genel Rehber Akbank Eft İptal Etme İşlemi – Nasıl Yapılır? – 2 Farklı Yol
Akbank Eft İptal Etme İşlemi – Nasıl Yapılır? – 2 Farklı Yol

Akbank eft iptal etme, Başka bir bankadan başka bir bankaya para gönderme işlemine EFT denmektedir. Siz bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşı tarafa para ortalama 10 – 15 dakika içerisinde gitmektedir. Bu işlem sırasında yanlış yazdığınız bir harf veya rakam paranın başka bir hesaba geçmesine sebep olabilir. Yada başka sebeplerden ötürü parayı göndermekten vazgeçebilirsiniz. Bu durumda da eft işlemini iptal etmeniz gerekecektir. Akbankasından yaptığınız eft işleminin nasıl iptal edileceğini yazımızın devamında sizlere paylaştık. Yazımızı okumaya devam ederek, yaptığınız eft işleminin nasıl iptal edildiğini öğrenebilirsiniz.

Akbank Eft İptal Etme

Akbankası müşterisi iseniz yaptığınız Eft’yi aşağıdaki gösterdiğimiz yollar ile iptal edebilirsiniz. Ancak iptal etme işlemi için oldukça hızlı davranmalısınız. Yani para henüz bankanın havuzundayken paranın iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki para bankanın havuzundan alıcının hesabına ulaşırsa, parayı iptal etmeniz oldukça zorlaşacaktır. Aşağıdaki adımları takip ederek eft iptal işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

1 – Müşteri Hizmetlerini Arayarak EFT İptal Etme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer ki para hala bankanın havuzunda beklemedeyse hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerini arayarak Eft’nin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini 444 2 525 no lu numara ile arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp, Eft işlemi için iptal talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin sizlere soracağı bir kaç soruyu cevaplayarak gönderdiğiniz parayı tekrar hesabınıza aktarabilirsiniz.

2 – İnternet veya Mobil Bankacılığı ile EFT İptal Etme

Akbank‘dan başka bir bankaya gönderdiğiniz parayı internet veya mobil bankacılıkla iptal edebilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için para hesabınızdan henüz çıkmamış olması gerekmektedir. Bu işlemi yapabilmek için ileri tarihli eft yapmış olmalısınız. Yani ya parayı eft saatleri dışında yada hafta sonu göndermiş olmalısınız ki iptal edebilesiniz.

İlginizi çekebilir:  EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Bankaların EFT Saatleri 2019

Eğer ki para hala hesabınızda duruyor ve eft işlemini iptal etmek istiyorsanız hemen Akbank Direkt’e giriş yaparak, Para transferleri bölümüne gelip eft işlemini iptal edebilisiniz. Akbank Direkt e giriş yapmak için de internet bankacılığı şifresini almış olmanız gerekmektedir. Eğer ki internet bankacılığı şifrenizi almadıysanız, Akbank internet bankacılığı şifre alma bağlantısına tıklayarak nasıl alındığını öğrenebilirsiniz.

Eğer ki paranız karşı tarafın hesabına geçtiyse bu sefer de müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetleri ise karşı banka ile sizi iletişime geçirecektir ve hesabın sahibinden paranın tekrar aktarılması için izin isteyecektir. Eğer ki paranın geçtiği hesap sahibi izin verirse para direkt olarak hesabınıza geçer, ancak izin vermez ise hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Bu konulara da göz gezdirebilirsiniz

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Akbank Eft İptal Etme İşlemi – Nasıl Yapılır? – 2 Farklı Yol Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *