5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi (Nasıl Alınır, Gerekli Şartlar)

Map Anasayfa KOSGEB 5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi (Nasıl Alınır, Gerekli Şartlar)
5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi (Nasıl Alınır, Gerekli Şartlar)

2018 yılında devlet tartım ve hayvancılığı desteklerini sürdürmeye devam edecek. 2018 yılında hibe, teşvik ve faizsiz kredilerin verilmesine devam ediliyor. Ayrıca 5 yıl geri ödemesi olmayan çiftçi kredisi de şuanda verilebiliyor. Sizlere bu yazımızda 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi nasıl alınır? Hangi belgeler gerekiyor? Bunlardan bahsedeceğiz.

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Neleri Kapsar?

Alacağı hayvancılık kredisinin taksitlerini geri ödeyebileceğini ispatlayan ve çektiği hayvan kredisi miktarına teminatı olan kişiler hayvancılık kredisi için başvuru yapabilirler. Ayrıca ödeme gücünü belirlemeniz takdirde devlet bankaları katılım bankaları ve mevduat bankaları tarafından hayvan kredisi verilmektedir. Kredinin alınabilmesi için en önemli şartı ise geri ödeme gücünüzün belgelenmesi.

Koyun Yetiştiriciliği:

Devlet 30 bin lira değerinde koyun almak için hibe kredisi vermektedir. Ziraat Bankası’ndan 7 yıl süreyle yılda bir kez ödemeli koyun kredisi alabilirsiniz.

İnek Kredisi:

15’ten az ineğe sahipseniz ya da büyükbaş hayvanınız varsa devlet tarafından 30 bin lira büyükbaş hayvan kredisi alabilirsiniz. Bankalar ister besicilik isterseniz de süt hayvancılığı alanında sizlere kredi verebilmektedir. 3 adet devlet desteği ve 6 farklı bankanın verdiği hibe ve krediler için büyükbaş hayvancılık destekleri yazımızı okuyunuz.

Tavukçuluk Kredisi:

Salma Tavukçuluk ya da kapalı sistem Tavukçuluk için en az 1000 tane canlı hayvan alımı yapmanız gerekiyor. Devlet de 1000 canlı hayvan alımı için geri ödemesiz kredi verebilmektedir.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi Şartları ve Başvurusu 2018

Arıcılık:

50 kovandan daha az arınız varsa devlet sizlere 50 kovanı bir arı yetiştirici kolonisi için destek sağlayabilir. Bununla birlikte özel bankalara başvurarak arı ya da arı ürünleri yetiştiriciliği için düşük faizli kredi alabilirsiniz. Bu desteğin ana şartı arı yetiştiricileri birliğine üye olmaktır.

Seracılık Kredisi: Devlet desteği ile örtü altı tarım işletmesi kurmak içi Sera Desteği 2018 yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızda seracılık için gerekli olan şartlar bulunmaktadır.

5 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

2018 yılı itibariyle pek çok banka 5 yıl geri ödemesiz Kredi verebiliyor. 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisine Akbank, Finansbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Teb, İş Bankası, Denizbank, Odeabank HSBC ve diğer bankaların tamamından alabilirsiniz. 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisinde tarım teşviki bulunmamaktadır.

Tarım sektörüne en büyük desteği veren bankalar arasında Ziraat Bankası yer alıyor. Her türlü tarımsal yatırımlarınız için sizlere destek sağlayabilir. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi şartları da hemen aşağıda bulabilirsiniz.

.Tarımsal yatırımın projelendirilmesi

 • Kredi miktarının yatırıma uygun olması
 • Kredinin geri ödeme bilmesini sağlayacak kadar gelir belgelendirilmesi
 • Hayvan kredisi ne göre teminat
 • Başvuran vatandaşların kredi risk raporunu yeterli olması

Ziraat Bankası Hayvan Alımı Kredisi

 • Büyükbaş sığır, inek ve manda yetiştiriciliği
 • Kanatlı hindi, tavuk, kaz, ördek çiftliği kurma,
 • Arı ya da arı ürünleri yetiştiriciliği,
 • Mantar üretimi konusunda kültür mantarı yetiştiriciliği
 • Seralarda meyve yetiştirebilme,
 • Ziraat bankasına ait 2 yıl geri ödemesiz çiftçi kredileri için Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri yazımızı okuyabilirsiniz.

5 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Alabilmek için Gerekli Şartlar şunlardır;

 • Hemen yukarıda yer alan konularda 30 bin lira hibe hak kazanmak
 • 18 den ufak 41 den büyük olmamak
 • Gerekli evraklar ve belgeler beraber ilan süresi içerisinde başvuruda bulunmak
İlginizi çekebilir:  Sera Desteği Şartları (Tarım Bakanlığı Örtüaltı Hibe Desteklemeleri 2020)

Hibeden yararlanmaya hak kazanamama olasılığını düşündüğünüzde Ziraat Bankası bu projeler dışında herhangi bir 5 yıl geri ödemesiz hayvan kredisi fırsatı sunmadığı için çiftçiler diğer bankalara başvuru yapabilirler. Çiftçiler normal koşullarda yılda bir kez geri ödemeli 7 yıl uzun vadeli yıllık bu krediyi alabilirler.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası 5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi ce Devlet Desteği
Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası çiftçiler için sürekli olarak yeni projeler başlatıyor. Ziraat Bankası 2017 yılında Yeni bir proje başlattı ve bu projenin ismini de genç çiftçi kredisi olarak adlandırdı. Bu Kredi hayvan alımı için kullanılmaktadır. Ziraat Bankası Genç Çiftçilere 30 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor ve eğer koşullar uygun olursa bu kredi miktarı 90 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Ertemeli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Ertelemeli hayvancılık kredisini Ziraat Bankası, Vakıfbank, Finansbank, Yapı Kredi, Denizbank gibi bankalardan alabilirsiniz. Diğer bankaların verdiği kredi ve devletin desteği için küçükbaş hayvancılık kredisi haberimizi okuyabilirsiniz.

Ancak bu bankalar arasında en çok tercih edilen Ziraat Bankasıdır. Neden Ziraat Bankası tercih ediliyor diye bir soru soracak olursanız kesinlikle faiz oranlarını diğer bankalara oranla çok daha düşük olması. O yüzden hayvancılık kredisi almayı düşünenler ilk olarak Ziraat Bankası’na gitmeli ve buradan başvuru yapmalılar. Ziraat Bankası’ndan olumlu bir şekilde dönüş alamayan kişiler ise diğer özel bankalara ya da katılım bankalarına başvuru yapabilirler. Beş yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi ve devlet desteği için sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Editörlerimiz en kısa zaman içerisinde size dönüş yapacaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi (Nasıl Alınır, Gerekli Şartlar) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi (Nasıl Alınır, Gerekli Şartlar) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Yusuf günay

  15 baş sütçü ırkı inek ve hazır yapılmış çiflik almak istiyorum. 4 dönüm ararazi üzerine yapılmış bin metre kare kapalı mandıra buldum 110 bin tl buraya hem hayvan alımı hemde ahır için nasıl destek alabiliriz kıredi için teminat gösterecek gayri menkulümüzde vardır

  • access_time 3 Haz 2018, 5:01
  • Cevapla