5 Sene Sonrasında Geri Ödemeli Devlet Destekli Krediler

Map Anasayfa KOSGEB 5 Sene Sonrasında Geri Ödemeli Devlet Destekli Krediler
5 Sene Sonrasında Geri Ödemeli Devlet Destekli Krediler

Son zamanlarda devletin vatandaşlara yönelik yapmış olduğu desteklerde bir artış yaşanmış ve 2018 yılının ortalarında olduğumuz şu dönemler içerisinde teşvik kredileri ile yeni bir iş kurma olanakları gelmiştir. Devletin vatandaşlara sunduğu avantajlı bir hizmet ise, 5 yıl sonra geri ödemeli olarak sunduğu kredilerdir. Bu kredileri çekmeniz durumunda tamamen ödemeyi 5 yıl sonra yapmanıza ek olarak, eklenilen faiz oranları da çok düşük oluyor. Bunun dışında Ziraat Bankası 2 yıl ertelemeli kredileri de mevcuttur. Fakat 5 yıl sonra ertelemeli kredilerin sadece hayvansal olarak yapılan işlerde verileceğini söylemek isteriz.

5 Yıl Sonra Geri Ödemeli Kredi Nasıl Alınır?

Bu krediyi alabilmek için sizlerin en yakında olan Ziraat Bankasına müracaat etmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası devlet destekli kredi denildiği zaman lider konumda olan bir bankadır. 5 yıl sonra geri ödemeli krediyi alabilmek için ise hayvansal yatırım yapmanız olma şartı bulunmaktadır. Yani başka sektörler için bu krediyi alma durumunuzun olmadığını sizlere söylemek isteriz. Banka kredi notu sorgulaması yapmasının devamında eğer aranan şartları sağlarsanız, 5 yıl sonra geri ödemeli olan kredileri alabilirsiniz. Üstelik bankanın aktif ettiği ödeme planı ve aylık olarak istenen faizler son derece düşük olmasıyla beraber, 5 yıl sonra alındığı için sizleri büyük oranda yükten kurtaracaktır. Böylece hayvancılık teşvik konusunda büyük bir olaya tanıklık eden devlet, 5 yıl sonra ödemeleri kredileri sizlere sunmaktadır.

5 Yıl Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

Bu kredinin faiz oranları sizlere az öncede söylemiş olduğumuz gibi oldukça düşük seviyelerde yer almaktadır. Doğal olarak krediyi aldıktan sonra 5 yıl boyunca istediğiniz bir tarihte ödeme yapabiliyorsunuz. Üstelik bu tarihi sizler belirliyor ve belirlediğiniz tarih üzerinde ödüyorsunuz. Sizler en yakında olan Ziraat Bankası şubesine giderek kredi notu sorgulaması yapabilir ve krediyi alıp alamayacağınıza bakabilirsiniz. Normal kredilere göre biraz daha düşük olan ertelemeli kredilerin faiz oranları ise %2 bandında gezmektedir. Yalnız bankanın aradığı şartlar ve durumlar da mevcuttur. Bunları öğrenebilmek için sizleri en yakında olan Ziraat Bankası şubesine bekliyoruz. Banka çalışanlarından örnek bir hesaplama tablosu isteyerek, ne kadar ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Böylece hangi tarihte ne kadar ödeme olacağını net bir şekilde görebilirsiniz. 5 yıl sonra ödemeli krediler genel olarak hayvancılık, arıcılık, besicilik ve tavukçuluk gibi işler için verilen bir ertelemeli kredidir. Doğal olarak farklı sektörler için bu krediyi çekmek istiyorsanız, maalesef ki alamayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Hibe Kredisini Kimler, Hangi Şartlara Bağlı Alabilir?

Daha detaylı bilgi için şuraya tıklayınız: https://www.uygunkonutkredisi.org/5-yil-geri-odemesiz-hayvancilik-kredisi/

5  Sene Geri Ödemesiz Krediler

5 yıl ödemesiz kredilerin en büyük avantajı, 5 yıl boyunca bankanın sizlerden herhangi bir ücret talep etmemesi ve hayvancılık yapabilmeniz için maddi sıkıntıları aşmanızdır. Doğal olarak hayvancılık yapmak isteyen vatandaşlarımız genelde bu krediye başvuru yaparlar. Yalnız bu kredi KOSGEB kredisi veya verilen teşvik kredilerin benzeri gibi düşünmeyiniz. Yani sadece hayvancılık alanında verildiği için, genelde iş kurmak isteyen vatandaşlarımızda bankaya gidiyor ve krediyi almak istiyor. Bu kredinin en büyük özelliği 5 yıl boyunca ertelemeli olması ve ayrıca faiz oranlarının da %2 bandında yer alıyor olmasıdır. Krediyi almanızın devamında banka faiz oranları düşerse ayrıca yapılandırma yaparak da daha az masrafla krediyi alabilirsiniz. Banka sizlere ödeme ve harcama planı çıkaracaktır. Bu plana göre ne kadar ödeme yapabileceğini görebilirsiniz. 5 yıl ödemesi kredilerin tüm şartları, Ziraat Bankası şubelerinde detaylı olarak öğrenilmektedir.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

5 Sene Sonrasında Geri Ödemeli Devlet Destekli Krediler Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *