48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar [Tüm Bankalar]

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri 48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar [Tüm Bankalar]
48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar [Tüm Bankalar]

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Acil nakit ihtiyacımız olduğu zaman bankalara ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunuruz. Belirli bir nakit ihtiyacımızı karşılayan tüketici kredilerinin bilindiği üzere BDDK tarafından vadeleri 36 aya düşürülmüştü. Önceden 48 ay vade ile çektiğimiz kredileri rahatlıkla ödeyebilirken 36 ay vadeli çektiğimiz kredileri ödemek o kadar da kolay olmamakta. Peki hala 48 ay kredi veren bankalar var mı, hangi bankalar 48 ay vade ile kredi veriyor bu gibi soruların cevaplarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Hangi Banka 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Bankalar bizlere belirli miktarda belli bir vadeye kadar ihtiyaç kredisi sağlıyor. Bu krediler ile nakit ihtiyaçlarımızı karşılayarak gereksinimlerimizi karşılıyoruz. Tabi bankalar bu kredileri belirli şartlar altında veriyor. Bu şartlar temel olarak kredi notunuzun yüksek olması ve gelir durumunuzun çekeceğiniz krediyi karşılayabilmesi. Bu iki temel şartı yerine getiriyorsanız büyük oranda kredinizi çekebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi çekerken önemli hususlardan biride vade süresi. BDDK’nın getirdiği yeni karardan dolayı artık hiçbir banka 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi maalesef ki sağlamıyor. Artık bankalardan çekeceğiniz tüm ihtiyaç kredilerinizi sadece 36 aya kadar vadeli çekebiliyorsunuz. Bu durum nakit ihtiyacı olanları oldukça zorlasa da tüm bankalar bu kurala uymak zorunda. Lakin bankalar taşıt kredisi çekmek isteyenlere 48 aya kadar, konut kredisi çekmek isteyenlere ise 120 aya kadar vadeli kredi imkanı sağlıyor. Eğer 36 aya kadar vadeli kredi çekmeyi düşünüyorsanız hangi bankadan en uygun ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca çekeceğiniz krediyi vadesi ile ne kadara geldiğinizi hesaplamak isterseniz ihtiyaç kredisi hesaplama bağlantısına giderek hesaplama işlemini yapabilir ve tüm bankaları karşılaştırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Gelir Belgesi Nasıl Alınır ? Gelir Belgesi Örneği (E-Devlet)

Eğer 36 ay vadeli krediler sizi zorluyor veya kredi çekmek için bankanın sunduğu şartları yerine getiremiyorsanız alternatif nakit ihtiyacınızı karşılayacağınız kredi çekemiyorum acil kredi lazım başlıklı konumuzu inceleyebilir ve banka harici kredi çekebileceğiniz bir çok yol bulabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

48 Ay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar [Tüm Bankalar] Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *