30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi

Map Anasayfa Mevduat 30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi
30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi

Birikmiş olan paranızı yatırıma dönüştürmek, aylık olarak düzenli bir gelir elde etmek gibi nedenlerden dolayı, bankaların mevduat hesapları tercih edilmektedir. Mevduat hesaplarında yer alan paraları bankalar kullanmakta ve ödemeler yapmaktadır. Buna karşılık parasını kullandığı kişiye de, bu kullanım sonucu aylık faiz oranlarıyla para vermektedir. Doğal olarak bu durumda hem banka, hem de vatandaş karşılıklı bir anlaşma içerisine girmektedir. Sizlerin de çok düşük olmayacak şekilde köşede biriktirmiş olduğunuz bir paranız varsa, bu parayı mevduat hesaplarına yatırabilir ve kar elde edebilirsiniz. 2018 yılının ortalarında olduğumuz şu dönemler içerisinde, birçok banka mevduat faiz oranlarını güncellemiştir. İşte 2018 yılına özel tüm bankaların mevduat faiz oranları ve 30 bin TL aylık getirileri.

Yapı Kredi Mevduat Faiz Oranları 30 bin TL

Yapı Kredi e-mevduat faiz oranlarıyla beraber sizlere en yakında olan Yapı Kredi Bankası’nı tercih ederek, paranızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Vadenin ne kadar seçilmesi konusu, tamamen kişinin elde etmek istediği getiriye göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü Yapı Kredi Bankası’nın vereceği faiz oranı vade sayınız artış gösterdiği zaman eş zamanlı olarak değişmektedir. Örneğin bir haftalık kısa süreçler için bankanın vermekte olduğu güncel faiz oranı yaklaşık %8,55 iken, 96-183 gün vade sayısında yapılan yatırımlara ise %11,35 oranında bir vade oranı müşterilere sunulmaktadır. Bu nedenle 30 bin lira ile 4 aylık vadede Yapı Kredi e-mevduat hesabı ile yatırım yapacağınızı düşünecek olursak eğer, dört ayın sonunda 963.95 TL para kazanmış olacaksınız.

Akbank Mevduat Faiz Oranları 30 bin TL

Vadeli mevduat hesabınızla hem paranızı daha fazla katlamak hem de yatırım yapmak istiyorsanız Akbank Direkt Serbest açtırabilir ve birikimlerinizi güncel faiz oranlarından katlayabilirsiniz. 30.000 TL’lik yatırımınızı Akbank’ın sizlere vermekte olduğu Direkt Serbest Hesap aracılığı ile 30 günlük vadede değerlendirmek isterseniz eğer, vade bitiminde kazanacağınız net faiz getirisi %13 faiz oranı üzerinden 273,82 TL gibi bir para olacaktır. Söz konusu faiz oranı bankanın 3 ay süre ile geçerli tanışma faizi olduğunun altını çizelim. 3. Aydan sonra Akbank müşteri profiline göre vadeli mevduat hesabı faiz oranı aktif etmekte ve 3 aylık oran değişmektedir.

İlginizi çekebilir:  20 Bin TL Aylık Mevduat Faiz Getirisi (32 Günlük) Tüm Banklar

ING Bank E-Turuncu Mevduat Faiz Oranları 30 bin TL

Vadeli mevduat hesap türü günümüzün en çok kazandıran yöntemlerinden bir tanesi olması sebebiyle, ING Bank üzerinden yatırım yapabilirsiniz. Peki, bu gelir 30 bin TL tutarına göre ne kadar olabiliyor sorusuna cevap verelim. Öncelikle bankanın aktif ettiği güncel faiz oranı 13,50 olduğunu ve bu faiz oranının yeni hesap açtıranlar için sadece 1 yıl boyunca geçerli olduğunun altını çizelim. Hali hazırda Turuncu ya da e-Turuncu hesabı 1 yılı aşkın süredir kullanan vatandaşlar için aktif olan faiz oranı 6,50’dir. 30 bin TL ile e-Turuncu hesap açtırdığınızı yani en düşük olarak bakacak olursak bir ay sonunda 282,95 TL kazanç elde edeceksiniz diyebiliriz.

Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları 30 bin TL

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak sizlerde Ziraat Bankası’nın vadeli hesaplarıyla tanışabilir, vade bitimine kadar paranızın piyasa hareketlerinden etkilenmesini ve kar elde etmenizi sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası yüzde 10,75 oranında mevduat faiz oranı vermesinden dolayı 30 bin TL paranızı bir ay vadede tutarsanız, 225,31 TL net getiri elde etmiş bir şekilde toplam paranızın 225.31 TL olarak aylık para alabilirsiniz. Bankanın bu hesap için aktif ettiği faiz oranı tüm müşteriler için sabit olmaktadır. Yani herhangi bir tanışma faizi veya ekstra durumlar söz konusu değildir.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

30 Bin TL Mevduatın Aylık Faiz Getirisi Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *